Результат пошуку зображень за запитом "вивіз сміття"

Вивозом ТПВ в Коломиї займається фірма АВЕ. Це підприємство виграло конкурс у 2015 році, і наразі є єдиним, яке вивозить сміття в місті.

Керівник підприємства всі закиди про нестачу контейнерів, переповнені сміттєві баки та невчасне вивезення твердих побутових відходів відкидає, і переконує, що фірма свої обов’язки виконує в повному обсязі.

“Ми були підготовлені, але, на жаль, місто не було підготовлене. Є таке поняття в законодавстві, як паспортизація контейнерних майданчиків. Тобто, має бути схема санітарної очистки. Влада каже, що вона є. Але то не головна схема. Головне – позначити місця збору твердих побутових відходів, так звані контейнерні майданчики, – наголошує Михайло Вінтоняк, директор “АВЕ Івано-Франківськ”. – Це місце повинно бути відведено по санітарних нормах. Це повинна робити влада, адже відповідно до законодавства саме вона займається організацію збору ТПВ. І має бути відповідність кількості квартир і проживаючих в них людей до кількості контейнерів на майданчику згідно норми накопичення”.

За словами керівника АВЕ на 100 чоловік має бути три контейнери. Контейнери розставлені по місту там, де показувала влада. І він особисто, ледь не щодня перевіряє їхню наповнюваність. Каже, все завжди вивозять вчасно. А от вивезення листя, гілля, будматеріалів – це не їх обов’язок АВЕ. Бо в угоді чітко прописано – ремонтні і будівельні відходи вивозяться за окремим договором.

“Протягом останніх трьох тижнів не було такого, щоб у нас були переповнені контейнери. Контейнерів вистачає, автомобілів навіть більше, аніж потрібно. Штат також укомплектований”, – переконує Вінтоняк.

Є домовленість і з ОСББ – знайшли компромісне рішення.

“Якщо до прикладу є дерев’яні відходи, ми просимо їх порізати до 50 см (так зобов’язує законодавство), кидати ці відходи в мішки, ставити збоку. Таким чином ми забираємо, і по кубах контейнера нараховуємо плату. Це щоб не було тяганини з договорами. І більшість ОСББ погодились”, – заявляє Михайло Вінтоняк.

Проте є ряд проблем, які потребують вирішення.

“Не відрегульоване питання прибирання, не відрегульоване питання вивозу листя та гілля. Бо згідно закону подрібнене гілля разом з листям і травою відвозиться на спеціалізовані полігони. Цим має займатися дві комунальні структури – ” Полігон Екологія” та “Житлоінфоцентр”. А прибирання контейнерних майданчиків здійснює споживач. Це прописано в договорі між міською владою і АВЕ, і це написано в кожному договорі між ОСББ і філією”.

Проте у міській владі своїх “огріхів” не бачать, натомість планують наступного разу при оголошенні конкурсу “розбивати місто на лоти” і залучати більше компаній до вивезення сміття в Коломиї.

Детальніше про реакцію влади на пояснення керівника АВЕ дивіться в сюжеті НТК.