1

Тиждень відновлення в Карпатах для них організували волонтери проекту «Творча Криївка». Військовики ходять в походи, малюють, знайомляться з гуцульськими ремеслами, віддають належне місцевій кухні. «Кіборгів» приймають у Дземброні всім селом.

Криївка «кіборгів» – у господі Василя та Оксани Голинюків. Власники туристичної садиби «Ксеня» в Дземброні безкоштовно приймають учасників АТО, з якими працює проект «Творча Криївка». Тут військовики, які проходять реабілітацію, мешкають і мають заняття з арт-терапії. На сніданок, обід і вечерю бійців запрошують до себе селяни.

«Нам щоразу святково накривають на стіл. Кожна родина, до якої приходимо в гості, пропонує спробувати якусь особливу місцеву страву, – розповідає харків`янин, командир саперного взводу 93 бригади Петро Витушенко. – Показують щось особливе в своєму господарстві – ткацький станок, вовняні одіяла – ліжники, рушники. В Дземброні гостинні люди і дуже тепла атмосфера, в якій живемо. Так, ніби всі ми одна велика родина».

Петро каже, що до цього часу ні він, ні інші хлопці з команди його побратимів не бували в Карпатах. Гори захопили їх так, що навіть оговтуючись після поранень, вони готові підкорювати вершини.

«Піднятися вище неба», – розповідає Петро про вчорашнє сходження на Піп Іван. Під ногами – море з білих хмар, а в душі – море емоцій. Все це вилито на холсти – в поході «кіборги» писали картини. Це і пленер, і терапія водночас, зауважує Віталіна Маслова, засновник і керівник проекту «Творча Криївка».

Художник, викладач образотворчого мистецтва, організатор творчої реабілітації для майданівців, Віталіна Маслова ініціювала проект з психологічної, соціальної та біографічної реабілітації воїнів АТО у Дземброні. Щоби «видихнути» руйнівний досвід і душевні травми війни та зробити «вдих» – увібрати в себе красу світу, відновитися духовно й фізично. «Завдяки творчості, перебуванню на природі, спілкуванню з іншими бійцями та дружнім колективом небайдужих людей, хлопці зможуть відчути підтримку та надію на краще, знайти нові можливості самореалізації», – каже Віталіна.

Від початку жовтня, відколи розпочався проект, Дземброня приймає третій заїзд бійців АТО – донецьких «кіборгів». Під час двох попередніх у «Творчій Криївці» відпочивали бійці батальйону «Айдар» та Першого батальйону Нацгвардії: двоє після поранень та контузій, троє – на ротацї. «Приїздила мама загиблого воїна з «Айдару – мала можливість поспілкуватися з товаришами свого сина, – розповідає Віталіна. – Ми запрошуємо на безкоштовний відпочинок і тих, хто зараз на ротації, і тих, хто очікує на протезування чи виписаний із госпіталю після поранення та контузій».

Зараз набирається четверта група, планується п’ятий і шостий заїзди. Щоправда, якщо знайдеться фінансова підтримка. Проект працює на волонтерських засадах – Оксана Зайцева та Євгенія Павлюк, які допомагають Віталіні Масловій в організаційних питаннях, шукають кошти на проїзд воїнів та матеріали для занять. Допомогти у продовженні «Творчої Криївки» може кожен. Досить купити картину учасника проекту. Або долучитися до товариства – за внесок у тисячу гривень можна приєднатися до команди, прожити цікавий і насичений тиждень із героями війни, пройти разом із ними майстер-класи з живопису.

7 1 2 3 4 5 6

Фото зі сторінки “Творчої Криївки” у Фейсбуці