До кінця червня влада Івано-Франківська має намір затвердити Порядок і нову схему розміщення тимчасових споруд.

 Це рішення дозволить скасувати мораторій на виділення ділянок під встановлення МАФів, який діє в обласному центрі вже вісім років.

На думку місцевих підприємців, доступ до найпривабливішим місць торгівлі отримають лише наближені до чиновників бізнесмени.

Влада Івано-Франківська оприлюднили план-схему розміщення тимчасових споруд, затвердити яку планується до кінця червня.

Якщо це відбудеться, в місті буде скасовано мораторій на встановлення нових МАФів, діючий з 2004 р.

“Заборона була введена через перенасиченість міста торговельними конструкціями. Всі ці роки ми лише подовжували договори оренди землі працюючим підприємцям”, – пояснив “ДС” в. о. головного архітектора міста Володимир Гайдар.

За даними мерії, зараз в обласному центрі офіційно працюють 400 тимчасових споруд і ще кілька сотень встановлені нелегально. План-схема передбачає місця для розміщення 418 кіосків.

Відповідно до документа місто поділено на три зони. У першій, історичному центрі, заборонено розташовувати поруч з кіоском холодильне обладнання або рекламу на фасаді, а зовнішній вигляд об’єкта повинен вписуватися в навколишній архітектурний ансамбль.

У другій – в наближених до центру районах – підприємцям дозволено встановлювати біля тимчасового споруди не больее двох холодильників.

А в третій зоні – на околицях міста – крім холодильників, влади дозволять розміщувати рекламу на фасаді кіоску. Правда, для цього їм доведеться отримати дозвіл департаменту містобудування та архітектури міськради.

Одночасно з план-схемою планується затвердити і Порядок розміщення тимчасових споруд. Він передбачає проведення аукціонів на право оренди елементів благоустрою, з переможцями яких виконавчий комітет міськради укладе договір строком на п’ять років.

Потім підприємцю необхідно подати до міськради технічні умови для підключення об’єкта до мереж, а також ескізи фасадів, розроблені ліцензованою проектною організацією. На підставі цих документів департамент містобудування та архітектури видасть паспорт прив’язки МАФу, після отримання якого підприємець зможе приступати до роботи.

У міській раді запевняють, що після затвердження вищезазначених Порядку та план-схеми мають намір приступити до масових перевірок тимчасових споруд та демонтувати об’єкти, розміщені без відповідних дозвільних документів.

У Союзі підприємців при виконавчому комітеті міськради наполягають на внесенні змін до деяких пункти регуляторних актів. Зокрема, бізнесменів не влаштовує, що в Порядку розміщення МАФів чітко не прописані вимоги до зовнішнього вигляду конструкції. А це дає чиновникам привід не прийняти заявку підприємця, зажадавши від нього переоформлення документів.

“У проекті Порядку зазначено, що перемога в аукціоні не дає 100%-ної гарантії, що підприємцю вдасться відкрити кіоск. Для цього йому ще необхідно отримати паспорт прив’язки”, – підкреслили в громадській організації. Втім, самі власники МАФів вважають: скільки б змін не вносили до регуляторний акт, доступ до найвигідніших ділянкам отримають лише наближені до влади бізнесмени.

“Згодом вони будуть здавати свої кіоски в оренду. Саме така схема роботи широко поширена в Києві і ряді інших міст країни”, – заявив “ДС” один з місцевих підприємців.