"Кислотні звірята" в джунглях бюрократії

Нагадаємо, що в середині грудня біля ратуші підприємець, який написав заяву на участь у конкурсі, одразу ж встановив свій «звіринець». А через кілька днів обурена громадськість запропонувала міському голові підписати розпорядження про демонтаж цього «чудо-звіринця». Поки мер думав, минуло кілька днів, і з іншого боку ратуші «виріс» дитячий спортивний атракціон з каруселями, машинками, фотоінсталяціями, ковзанкою та кульками.

Одні франківці майданчик обминають, інші заходять, не цураючись. За словами пані Марії, матері 5-річної Діанки, кілька днів атракціони вони оминали, проте дитину приваблювали яскраві кольори. І врешті мати погодилася її тут покатати.

«Сьогодні ми вийшли на прогулянку, – розповідає вона, – дитина попросилася, бо таке все кольорове, і я не змогла їй відмовити. Та й 25 гривень – це невелика ціна, а гойдатися та гратися тут можна, скільки хочеш. Оскільки більше нічого цікавого в центрі для дітей нема, то доводиться вибирати з того, що є».

Інша молода сім’я, Ольга і Роман, привели на «кислотний» атракціон звіряток 3-річного сина Іванка. Пояснюють, що альтернативи в середмісті немає, а в парк не планували йти, бо холодно.

"Кислотні звірята" в джунглях бюрократії

Як підприємцям вдалося отримати дозвіл на встановлення цих спірних атракціонів, «Галицький кореспондент» поцікавився у начальника управління торгівлі Олега Ганчака.

За словами посадовця, підприємець, який розмістив на площі «звірят», дозволу на це не має. «У нас механізм був такий: підприємець пише заяву на участь у конкурсі, заява потрапляє в управління торгівлі. А вже управління торгівлі, відповідно до положення «Про дрібно-роздрібну торгівлю», виносить питання на розгляд комісії із сезонної торгівлі. В комісію входить 8-10 чоловік з представників санепідемстанції, архітектури, земельників, управління торгівлі тощо… Вони розглядають питання комплексно і вже тоді приймають рішення, давати чи ні погодження на встановлення. Атракціони мали погодження, але не всі. Тобто мали погодження лише каруселі, які там є. Щодо «звірят», то фахівці розглянули цю заявку, але комісії показали інший варіант, аніж той, що представлений на площі Ринок. Однак підприємець не дочекався рішення комісії, самостійно встановив атракціон звірят», – розповідає Ганчак.

"Кислотні звірята" в джунглях бюрократії

Чиновник зазначив, що демонтувати «звіряток» одразу не могли, бо сподівалися, що підприємець отримає дозвіл. Коли ж виявили, що зовнішній вигляд атракціонів не відповідає заявленому, то зрозуміли, що треба спонукати підприємця, аби він демонтував майданчик. Чи платили, відповідно до положення, підприємці по 100 гривень за день, не знає, адже й підстав для сплати не було…

У вівторок, 23 грудня, під час оперативної наради у виконкомі міський голова Віктор Анушкевичус з обуренням заявив, що «кислотних звірів» з-під ратуші необхідно забрати, а роботу майданчика-атракціону – призупинити.

«Завжди є ложка дьогтю в бочці меду. Ще не підписане розпорядження стосовно двох підприємців, лише комісія прийняла рішення, а вони бігом повиставлялися… Воно не стільки захоплення викликає, скільки діти стороною обходять. А щодо атракціонів, є питання безпеки дітей. Там обов’язково має бути м’яка основа: якщо дитина впала з гойдалки, щоб вона не забилася», – чуйно зазначив Анушкевичус.

Мер каже: скільки людей – стільки думок. І додає, що він вже отримав вісім звернень від вдячних мешканців. Тих, які вважають, що таким чином видно, що в місті щось робиться. «Я дам вам, пане Олеже, ці звернення, щоб ви перевірили, наскільки реальні ці люди, чи це не «мертві душі». Чи це не акція самих підприємців», – запідозрив міський голова.

Слід додати, що в управлінні торгівлі нас запевнили, що спільно з міліцією намагатимуться донести до підприємця, що атракціони «звірят» потрібно демонтувати. Мовляв, з думкою мешканців слід рахуватися. Проте коли саме демонтують ці атракціони, невідомо. Залишається сподіватися, що в управлінні виконають просьбу мера до Нового року, а не до того часу, коли потрібно буде встановлювати літні майданчики.

До слова, кілька тижнів до цього поруч із ратушею планували встановити незвичайну рухому шопку, однак міська влада забракувала проект…

Олександра БАКУН