До прикладу, цьогоріч у списку партії «Батьківщина» Івано-Франківщину представляють два кандидати – Олександр Левицький та Дмитро Шлемко.

Перший відомий уже своїм коронним : «Чуєш, чоловіче Божий, та за мене купу людей проголосували. А ти помовчи, будь ласка». Ця зухвала витівка депутата облради кілька місяців неабияк збурила громадкість та заполонила шпальти всіх прикарпатських інтернет-видань, газет та телебачення.

Тож багато хто іх громадсьбких активістів ще пам’ятає скандал, який виник у вирі революційних подій, коли пан Левицький, який досі є заступником голови облради привселюдно «закрив рота» відомому прикарпатському художнику. Тоді невдоволена громада намагалася позбавити його посади заступника голови облради. Натомість, той вчасно схаменувся та попросив вибачення, мовляв погарячкував. Та не всі піддались на вибачення Левицького. Багато хто досі вважає його претендентом № 1 на Люстрацію, бо  ніяк не можуть пробачити хамський вчинок Олександра Левицького. Мовляв, таким людям не те що до Верховної Ради – їм і в обласній не пасує “сидіти”.

Інший кандидат у списку від партії «Батьківщина» – Дмитро Шлемко. До слова, він колишній секретар обкому КПУ, який за критеріями Люстрації, аж ніяк не мав би потрапити до ВРУ. Та виходить, що в законі завжди є ходи, які допоможуть залишитися при владі.