Військовий зазначив, що разом з коломиянином готовий будувати міцну, незалежну та сильну державу.

 

На початку агресії Росії на Донбасі Юрій Береза очолив Штаб національного порятунку, заснований на Дніпропетровщині. Під його керівництвом були споруджені блокпости навколо Дніпропетровська для захисту міста, а також – Полк національного захисту та кілька мобільних бойових груп, готових оперативно реагувати на вторгнення ворога.Неодноразово висловлювався за створення в Україні резервної армії за прикладом Швейцарії, де більшість чоловіків є резервістами, готовими в будь-який час стати на захист країни.

 

У квітні 2014 року Юрій Береза став командиром добровольчого батальйону «Дніпро-1», який бере активну участь в АТО на Сході України. Тридцятого серпня разом з бійцями батальйону на бронеавтомобілі прорвався з «Іловайського котла».

 

Юрій Береза розпочав свою зустріч власне з того, що за 23 роки незалежності України певні частини нашої території і досі не відбулися як українські міста. Тому і йде війна, тому й Росія змогла так легко напасти на ті території. Боєць каже, що саме ці події спонукали його йти до Верховної Ради.

«На фоні умовного перемир’я у нас відкрився другий фронт, тобто вибори до ВР. Маючи певний досвід під час першого та другого Майданів, коли я думав, що все за нас виконають політики, вирішив, що потрібно все починати з себе. Адже може бути значно гірше», – провадить розмову командир батальйону «Дніпро».

 

Від початку цього перемир’я Юрій Береза вже втратив чотирьох побратимів. Нещодавно їм вдалося спільно з 93 бригадою здолати Омський, Томський та Санкт-Петербурзький спецнази. І додав, що скільки ще приходитиме ворожих загонів на нашу землю, стільки вони будуть готові їх знищувати. «Важче воювати з «парашутистами», які приходять нізвідки і йдуть в нікуди та ще й забивають ножа в спину, – каже командир. – Мене вразило, коли жителі Луганщини, Донеччини, Одещини раніше просили приїхати організувати військових, аби могти захистити їхні території від окупантів. На що я відповідаю, що сам не зможу цього зробити. Адже, щоб перемогти ворога, необхідно, щоб народ того чи іншого міста зумів об’єднатися та знищити противника. І, власне, ті райони, де точаться бої, на жаль, не змогли раніше об’єднатися і захиститися від ворогів. Нападають лише на слабших. Тому наше завдання бути сильнішими, щоб наш сусід боявся нападати на наші землі».

 

Основне завдання Юрія Берези – створити національну армію. Військовий впевнений, що українці зможуть збудувати Україну, про яку мріють. Незважаючи на те, що за 23 роки в нас немає українських інституцій, за те є «гнила» корумпована машина під назвою держава…

 

Командир батальйону «Дніпро-1» зазначив, що разом зі своїми побратимами такими, як Юрій Тимошенко, вони зможуть виконати найосновніші три кроки. «Перше – ми прагнемо створити національну армію. Адже нині є окремі частини, командири, відсутній єдиний комплекс, який би дав достойну відсіч ворогові. Ні в якому разі її не можна створювати на основі військкоматів, як це нині робиться. Адже військові комісари можуть «відмазати» когось з призовників за 300 чи 500 доларів. Щоб такого не траплялося, ми повинні перезавантажити систему. Другий наш крок – це створення національної міліції. Ця структура повинна будуватися з добровольчих загонів. А третє завдання – створення резервної армії з тих чоловіків, які не пішли ні до лав міліції, ні в армію. Вважаю, що ми повинні створити резервну армію за прикладом Швейцарії, де більшість чоловіків готові в будь-який час стати на захист держави. Якщо ми цього не зробимо, держави України не буде. Варто сказати, що за всю історію добровольчі загони не виграли жодної війни. Резервні армії можуть діяти, як поміч, але в жодному разі не як основа армії», – підсумував Юрій Береза.

 

Також боєць зазначив, що йде до ВР у складі сильної команди, аби захистити права військових, які нині готові загинути за Україну. А серед добровольців на Сході воюють і заможні бізнесмени, і прості робітники. Всі вони прагнуть якнайшвидше звільнити території рідної країни від рук загарбників.

 

Війна є жахливішою, аніж ми можемо собі уявити. Інформаційна війна ведеться з боку Росії надто гнітюче. Ю. Березі нещодавно зателефонувала сестра з Донеччини, яка звинуватила його у тому, що він начебто стріляв у спину нашим дідам у 1941 році. Звісно, військовий одразу зрозумів, що російська пропаганда ведеться жорстко, і чимало людей вірять цій неправдивій інформації. Пан Юрій відповів, що 1947 року лише народився його батько, тож як він міг стріляти у спини дідів?.. «Як сказала мені сестра, цю інформацію вона почула на одному з російських телеканалів, тож, як і всі решта тамтешніх жителів, повірила у цю брехню», – каже командир.

 

Наостанок Юрій Береза наголосив на тому, що разом з побратимами готовий посадити на кіл у центрі Києва зрадників України.

 

Кандидат у народній депутати від «Народного фронту» Юрій Тимошенко підсумував зустріч, зазначивши, що готовий боротися на народному фронті і відстоювати право на свободу своїх громадян.

 

 

 

 

Олена КОЗАЧЕНКО, «ДК»