http://kor.ill.in.ua/m/400x253/771286.jpg

Військова прокуратура Південного регіону України оголосила про підозру командиру роти п’ятого батальйону територіальної оборони “Прикарпаття”, який підозрюється в “непокору” і “опорі начальнику”.

Про це повідомляє сайт Генпрокуратра України, пише segodnya.ua.
“В даний час військова прокуратура Західного регіону веде кримінальні провадження щодо п’яти військовослужбовців батальйону” Прикарпаття “. Чотирьом з них вже оголошено про підозру”, – повідомляє ГПУ.

Також генеральна прокуратура повідомляє, що у слідства достатньо доказів, щоб довести провину військового та його підлеглих. За інформацією ГПУ, під час переміщення з місця виконання бойового завдання на сході України в Івано-Франківськ бійці батальйону “Прикарпаття”, крім штатного озброєння, вивезли без оформлення та обліку 109 гранатометів РПГ-26, 11 гранатометів РПГ-18, 306 гранат ПГ- 7, 353 гранати Ф-1 та інші боєприпаси.

“Цього командира роти вже випустили під заставу, і по всій ймовірності він вже перебуває вдома. Суму застави, як і решта подробиці у справі ми не розголошуємо, поки не закінчиться досудове слідство”, – повідомив “Сегодня” прес-секретар військової прокуратури Південного регіону Павло Аксьонов.

У рідному Прикарпатті неохоче обговорюють долю командира – Володимира Процького. За деякими даними, Володимир раніше служив у російській армії і навіть брав участь у чеченській війні.

“У Володимира дуже темна біографія і він часто порушував порядок під час служби в батальйоні”, – повідомив нам житель міста Коломия Івано-Франківської області, який не хоче називати своє ім’я.
Нагадаємо, 23 серпня більше трьох сотень бійців батальйону “Прикарпаття” на шкільних автобусах покинули зону АТО. За словами їхнього командира, Віталія Комара, він прийняв рішення відвести військових, щоб не привезти додому гору трупів, оскільки всі блокпости були обстріляні важкою артилерією.

 

3 вересня Комар був затриманий і доставлений до військової прокуратури Південного регіону, а згодом заарештований на два місяці за дезертирство. А через пару днів Апеляційний суд Одеської області звільнив Комара з-під арешту під заставу в 60 тис. грн.

 

На даний час військова прокуратура Західного регіону розслідує ще 5 кримінальних проваджень відносно п’яти військовослужбовців батальйону «Прикарпаття», які не прибули до місця служби.

 

В діях чотирьох з них наявні ознаки злочинів, передбачених ч. 1 ст. 402 (непокора), та в одного – ч. 1 ст. 407 (самовільне залишення місця служби) КК України, на підставі чого їм оголошено про підозру. Місце знаходження інших встановлюється.