Щоправда конкурсна комісія не могла працювати, оскільки з 12 членів комісії присутніми були лише шестеро (з секретарем, який не має права голосу включно), а згідно закону рішення повинно прийматися двома третіми складу комісії, пишуть Версії.

Втім, зважаючи на велику кількість присутніх (в тому числі журналістів) комісія прийняла рішення дозволити скульпторам прежставити свої проекти.

Свої проекти пам’ятнику видатному українському художнику Опанасу Заливасі представили шість учасників:

№1
№1 – Авторський колектив у складі скульптора Володимира Семківа та архітектора Юлії Семків

№2
№2 – Скульптор Денис Шиманський

№3
№3 – Авторський колектив у складі скульптора Степана Федорина та архітектора Володимира Гайдара

№4
№4 – Скульптори Юрій Хом’як та Назар Кардаш

№5
№5 – Скульптор Дмитро Пилопонюк

№6

№6 – Скульптор Михайло Книшук

Автори представили свої проекти та розповіли про свої концепції майбутнього пам’ятника. Попри різне бачення, всі автори сходилися на тому, що пам’ятник має бути встановлений на франківській “Сотці” (центральна частина вулиці Незалежності).

Опанас Заливаха – український живописець, відомий шістдесятник, дисидент,  котрий більшу частину свого життя прожив в Івано-Франківську. Лауреат премії Василя Стуса (1989) та Шевченківської премії (1995).

Помер Опанас Заливаха 24 квітня 2007 року. Похований в Івано-Франківську. Попри конкурс на встановлення пам’ятнику художнику в центрі міста,  на його могилі досі немає навіть надгробної плити. Окрім того, існує небезпека, що творча спадщина художника просто зникне, оскільки зберігається в неналежних умовах, на неопалюваному горищі будинку, де мешкав художник. За інформацією “Версій”, частина картин просто гниє від вологості та плісняви.