news-image: Громадські активісти впевнені у розкраданні коштів для військових

Зокрема, член Координаційної ради, громадський діяч Олександр Сенкевич, розповів, що йому одному із перших довелося відвідати батальйон в Делятині.

Побачене вразило. Розповідає, що в столовій є бойлер на 80 л гарячої води. Чи вистачить цієї кількості для приготування їжі для 800 військових? Зокрема в нього виникли сумніви. Проте, на кухні відповіли, що гарячу воду ще приносять солдати відрами. Звідки – це теж загадка. Крім того, солдати їдять з пластмасового посуду. На час відвідин виделок теж майже не було.

Наголошує й на відсутності побутових кімнат. Де солдати гладять одяг ніхто не знає. Зауважує відсутність 30 подушок, хоча, якщо рахувати, що солдатів кілька сотень – це вже не така суттєва недостача.

Розповідає про відсутність питної води. Хоча кип’ячена вода є на кухні, тож солдати мають напитися під час прийому їжі. А ще – ліхтарі військові купували за власні кошти. Аптечка теж не порадувала – там лише джгут та вата.

Відзначає, що в казармах дуже висока вологість. Через таку сирість хворіють люди.

Отже, говорити про те, що 5 батальйон є найбільш укомплектованим – на його думку просто безглуздо, інформує кореспондент “Бліц-Інфо”.

Наголошує також, що комісію, яка здійснювала закупівлі, націлили на те, щоб вони купували найдешевше. Приклад навів такий, що більшість чоловіків купують шкарпетки по 15-17 гривень, а для військових закуповували по 4 гривні 80 копійок. Чи можуть бути такі речі якісними – сумнівається.

За ті кошти, що зібрали люди, розповідає Олександр Сенкевич, а це шість мільйонів гривень, можна було зробити зразковий батальйон. А нині навіть кінців не знайдеш, куди пішли кошти, зібрані на потреби армії.