Лікарка з Коломиї очолила “ОХМАТДИТ”

Окрім професійних характеристик, опікунська рада лікарні перевіряла декларації про доходи кандидатів, а також можливі конфлікти інтересів, зазначили в МОЗ, пишуть Версії з посиланням на НВ.

Так, раніше головлікаря обирало Міністерство охорони здоров᾽я України.

“Це вперше проведено відкритий конкурс, щоб дати можливість позмагатися за цю посаду найкращим менеджерам нашої країни”, – йдеться в повідомленні.

31 травня відбулася вже друга спроба обрати очільника Охматдиту. Під час першого відбору члени комісії не обрали жодного з кандидатів. Цього разу разом з Садов’як було ще шість претендентів.

Згідно з її декларацією, за минулий рік вона заробила 104 тисячі гривень. Також володіє двома квартирами в Івано-Франківській області.

“Її презентація відрізнялася від інших, бо вона не лише говорила про бізнес-плани. Говорила про те, як змінюватиметься філософія лікарні. Коли вона сказала, що через корупцію звільнить лікаря, це було різко і нам дуже сподобалося”, – розповіла “Українській правді. Життя” Уляна Супрун.

Друга причина: особистий досвід переможниці. Комісії сподобалось те, що вона була головним лікарем, займалася будівництвом, ремонтом і змогла зорганізувати команду довкола себе.

“Вона готова брати на себе велику відповідальність. Вона не читала свою презентацію, а вільно говорила і розуміла, що каже. Видно, що вона дуже добре підготувалася. Вона не вкорінена в старі системи. Вона виїжджала  за кордон, розуміє, як виглядають лікарні в інших країнах”, – сказала в. о. міністра.

Очільниця МОЗ повідомила, що міністерство домовилось з Ізраїлем про те, що один з їхніх колишніх заступників міністра охорони здоров’я, який був головним лікарем в одній з найбільших лікарень Ізраїлю, приїде на три місяці, щоб бути ментором для нового головного лікаря “ОХМАТДИТУ”. Він допомагатиме адміністративно змінити систему.

“Ми зараз йдемо в бік розподілу повноважень між головним лікарем, який займатиметься медичними справами, і головним директором, який займатиметься адміністративною і фінансовою частинами, – сказала Уляна Супрун. – “ОХМАТДИТОМ” ми хочемо показати приклад, як можна змінити систему”.

Раніше повідомлялося, що Служби безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо привласнення та нецільового використання коштів, які були виділені на будівництво дитячої лікарні Охматдит. Також було звільнено директора державної компанії, яка добудовувала Охматдит.