Її підписали представники компанії MEDICS та керівники поліклінік і лікарень.

Йдеться про запуск електронного обліку медичної інформації, електронного документообігу та запису через Інтернет в електронну чергу на певну дату і час. Буде рейтинг лікарів, інформація про них доступних онлайн, кожен матиме можливість обрати найкращого, пишуть Версії з посиланням на “Галку”.

 

Дмитро Ливч, представник компанії MEDICS, зауважив, що подібні рішення вже давно відомі в західних країнах. У компанії втішені, що Івано-Франківськ є одним з перших міст, які впроваджують такі сервіси в Україні.

 

“Ця система дозволяє пацієнтам уникнути величезних черг в лікарнях, покращує документообіг. Можна не переживати, що медична картка пацієнта загубиться. Система дозволяє оптимізувати роботу лікарень”, – сказав він. – Ми забезпечуємо захист персональних даних”.

Міський голова Руслан Марцінків пояснив, що є й інші подібні системи в українських містах, але ця за функціональністю у теперішніх умовах підходить найкраще.

 

Він наголосив, що проект буде реалізовуватися у всіх закладах, а не в якійсь одній лікарні.

“На нас велика відповідальність, щоб цей проект пройшов успішно”, – заявив Марцінків.

 

За словами Марцінківа, найважчими будуть ті півроку, коли всі лікарі й пацієнти будуть вчитися користуватися системою. Потрібно врахувати всі моменти, щоб не створювати соціальної напруги.

“Хочемо чи не хочемо, але це вимога часу. Треба йти в ногу з часом. Краще зараз це зробити, на місцевому рівні, ніж чекати запуску на центральному рівні медичної реформи”, – сказав міський голова.

Програмне забезпечення безкоштовно для міста впроваджуватиме компанія V.I. Tech.

До підтримки проекту долучився банк “Аваль”, який подарував медзакладам Івано-Франківська три комп’ютери та виділив 10 тисяч гривень на поширення інформації про проект.