У ветеринарний госпіталь часто звертаються власники собак і кішок з важкими ушкодженнями.

Хірурги “Фауна-сервіс” успішно проводять найскладніші оперативні втручання завдяки унікальним методикам, розробленими за довгі роки практики і, звичайно ж-великому досвіду роботи з “важкими” пацієнтами.

Найбільш складні випадки ветеринарні хірурги отримують від волонтерів – у нашій країні, на жаль, знущання над тваринами стали майже звичайною справою. Тварин привозять з різними ушкодженнями внутрішніх органів, вогнепальними пораненнями, опіками, переломами.

 

Один з недавніх пацієнтів – Квінс, бездомна собака з Івано-Франківська, потрапив до госпіталя з важкими пошкодженнями лицьової частини черепа.

 

Волонтери підібрали його на вулиці, де він, будучи в дуже виснаженому стані, знаходився досить тривалий час.

 

Через складні рани неба, гортані і щелепи, Квінс практично не міг їсти – корм і вода потрапляли в носові пазухи, викликали судомний кашель, чхання і, врешті-решт загнивали всередині.

 

Обстежуючи тварину, лікарі “Фауна-сервіс” з’ясували походження і характер травми – наскрізне кульове поранення з пошкодженням кісток і м’яких тканин в області носа.

 

Судячи з характеру поранень, в собаку стріляли впритул. Якимось неймовірним дивом Квінс зміг ухилитися від пострілу, який, мабуть, призначався в скроню і куля потрапила в область носа. Після цього, зранений пес, ймовірно, втік. Інакше б його добили.

 

Під час обстеження, найбільше лікарі госпіталю були вражені навіть не тим, що пес без чиєїсь допомоги зумів вижити (що практично неможливо – виною тому виснаження і велика крововтрата), а тим, що змучена людьми собака не втратила довіри до нас, людей . Квінс добре ставиться до незнайомців – лащиться, виляє хвостом і навіть намагається лизнути руки, що йому вдається насилу – мова теж травмований.

 

Завдання лікарів ветеринарного госпіталю полягала у відновленні цілісності носових пазух, забезпеченні можливості нормального харчування з подальшим відновленням зубного ряду (половина зубів вибита кулею) шляхом штифтовий імплантації зубних коронок.

 

Вирішення цього завдання розбито на два етапи: 1) пластична реконструкція м’яких тканин; 2) дентальна імплантація після загоєння ран м’яких тканин.

 

Операція в технічному відношенні досить складна і копітка: необхідно закрити не тільки дефекти кісткової тканини, а й домогтися косметичного ефекту в умовах великого посттравматичного дефекту.

 

Важка чотиригодинна операція пройшла успішно – ветеринарні лікарі зробили все можливе і неможливе для відновлення Квінса. Після загоєння ран і нормалізації загального стану, собаці належить дентальна імплантація для повного відновлення якісного життя – можливості нормального харчування, і в добавок до всіх бід – у Квінса пошкоджений хребет, який також необхідно лікувати.

 

А ще дуже хочеться сказати про групу підтримки Квінса. Хлопці, які привезли собаку, незважаючи на втому (дорога від Івано-Франківська зайняла практично всю ніч) залишилися зі своїм вихованцем до кінця операції, нашвидку перекусивши просто у дворі ветеринарної клініки.