Літературна резиденція “Станіславський феномен” потребує підтримки
На сайті спільнокошту “Велика ідея”, де можна підтримати проект, сказано, що потрібно зібрати 63 150 гривень. До завершення кампанії залишилося всього 17 днів.

Ця сума необхідна,щоб покрити витрати на матеріальне забезпечення для організації роботи, побут резидентів, їхній творчий вечір, транспортні витрати.

Узимку 2017-2018 років планують прийняти двох молодих авторів з України, яких обере журі з відомих письменників.

Цей проект спрямований на те, щоб відкрити та підтримати нові таланти у літературі, сприяти народженню нових творів. А також забезпечити обмін досвідом між генераціями письменників,  популяризацію гостинного бренду міста Івано-Франківськ, самоствердження міської громади та літературної еліти.


У рамках резиденції збираються проводити індивідуальні зустрічі-обіди із письменниками – представниками “Станіславського феномену”, творчі експедиції в карпатський регіон для  натхнення тощо.

Як відомо, перша в Україні літературна резиденція «Станіславський феномен» народилася у 2013-му році.  Команду організаторів рухала ідея поширення  європейської практики  влаштовувати резиденції для митців на український терен.

З часу створення прийняли дев’ятьох письменників-початківців,серед яких Олена Герасим’юк,  Назарій Заноз, Роман Чихарівський. Написані резидентами твори про Івано-Франківськ видали в альманасі “Принагідні гості”.