9

20 липня, в Івано-Франківську по вулиці Ольги Кобилянської відбулось аномальне явище. Франківці вважали, що на вулиці пройшов смерч, однак, синоптики спростували цю інформацію.

Про це пишуть Версії з посиланням на  МІСТО.

Нагадаємовітер частково зірвав шиферне покриття будівлі магазин-складу. Уламки шиферу пошкодили три поруч припаркованих легкових автомобілів.

Керівник відділу гідрометзабезпечення в Івано-Франківській області Тетяна Атаманюк прокоментувалааке дивне для мешканців явище. Синоптик пояснила, що це однозначно був не смерч, а локальне посилення вітру — вихор. Він відбувся внаслідок сильного нагріву підстилаючої поверхні, тобто асфальту, а також через умови, які були на складі “АРС-кераміка”.

Асфальт нагрівся, а в небі пішла смуга холодного повітря і спричинився локальний вихор. А смерчі взагалі не характерні для нашої території, таке трапляється надзвичайно рідко“, —каже Тетяна.

Локальний вихор на Прикарпатті теж не часте явище, оскільки на цій території рідко бувають сильні прогріви поверхні. Однак такі випадки бувають. Загалом, локальний вихор може сягати до 5 метрів і триває декілька хвилин.

Сказати, що сьогодні такого випадку не буде, я не можу, оскільки це явище дуже локальне, місцевого характеру: різниця температур, рух холодного повітря і одразу починається”, — зауважила синоптик.