Mail.ru більше не буде доставляти трафік в Україну – ЗМІ

Про це пишуть Версії з посиланням на «Преса України».

Як зазначається, відповідна інформація надійшла одразу від кількох гравців ринку. Так, директор з розвитку української точки з обміну інтернет-трафіком UA-IX Михайло Половинка розповів, що від Mail.ru надійшло повідомлення про припинення компанією доставки трафіку в Україну з 20 грудня. Причиною відключення назвали те, що транспортування в Україну для них дороге.

Половинка приблизно оцінив, що російська компанія зможе зекономити близько 50 тисяч євро на місяць шляхом відключення від українських точок обміну. Альтернативне з’єднання з Mail.ru, за яке група нічого не платить, продовжить діяти.

Сповіщення про припинення трафіку отримали також у точці обміну Giganet.UA. Вона, у свою чергу, попередила інших учасників обміну трафіком про відповідне рішення Mail.ru.

«Шановні учасники Giganet.UA! На прохання компанії Mail.ru сповіщаємо Вас, що компанія Mail.ru перестає доставляти свій трафік в Україну. Відповідно, з 20.12.2016 їх анонсів не буде в Giganet.UA. Прохання спланувати міграцію свого трафіку», – йдеться у попередженні.

Втім, не всі вірять у те, що причиною відключення Mail.ru від української мережі обміну трафіком є суто економія. Припускають також, що тут можуть  бути замішані й політичні мотиви. «Mail.ru могли просто сказати: геть із точок України», – зазначив один зі співрозмовників видання. За його словами, холдинг вирішив не чекати такого повороту та самостійно відключився від українських точок обміну, пояснивши це необхідністю економії на трафіку.