Щорічно інсульт стає причиною 6 мільйонів смертей у всьому світі. Тільки в Україні кожного року реєструється більш ніж 100 тис. випадків цієї хвороби, і близько 40% з них мають летальні наслідки. Тим не менш, експерти стверджують, що значно зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань можна шляхом дотримання заходів профілактики, у тому числі – правильного харчування та регулярних фізичних навантажень.


У жовтні 2014 року, напередодні «Всесвітнього дня боротьби з інсультом», стартувала всеукраїнська соціальна акція організаторами якої виступили Громадська Рада МОЗ України та Асоціація фахівців з формування здорового способу життя. Офіційний партнер проекту – фармацевтична компанія «Такеда Україна», яка щорічно приймає активну участь у заходах з інформування населення щодо факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань у рамках своєї довгострокової програми корпоративної соціальної відповідальності «Зупинимо інсульт разом».


У період з жовтня по грудень мобільна лабораторія відвідає 15 міст України: Київ, Одеса, Миколаїв, Дніпропетровськ, Львів, Вінниця, Чернівці, Тернопіль, Івано-Франківськ, Харків, Житомир, Хмельницький, Черкаси та інші.


14 листопада в Івано-Франківську в рамках великого всеукраїнського освітнього проекту «Зупинимо інсульт разом» у Всесвітнiй день боротьби з цукровим діабетом відбудуться традиційні заходи «Майстерня здоров’я». Заплановані активності проходять спiльно з Iвано-Франкiвським Нацiональним медичним унiверситетом, за пiдтримки Центральноi мiськоiклiнiчноi лiкарнi м. Iвано-Франкiвська.
Акція проходитить в полiклiнiках мiста, в корпусах Медичного унiверситету та на стометрiвцi бiля стоматкорпусу Медунiверситету. Саме там організовані виїзні кабінети медичних фахівців, де всі бажаючі зможуть виміряти рівень цукру в крові, перевірити артеріальний тиск та отримати кваліфіковану консультацію щодо персонального ризику виникнення серцево-судинних захворювань.


Дію проекту буде продовжено в усіх Центрах первинної медико-санітарної допомоги міста Івано-Франківська.


«Незважаючи на тяжкі часи, які переживає наша країна, ми не припиняємо проводити соціальні проекти. Під час потрясінь у багатьох мешканців, нажаль, загострилися хронічні хвороби. Саме тому пацієнтам та лікарям, як ніколи необхідна реальна підтримка. Чим раніше наші співвітчизники замисляться про важливість і необхідність здорового способу життя та регулярне обстеження у лікарів, тим більше життів ми зможемо врятувати.


Високий рівень соціальної відповідальності прослідковується у кожному аспекті нашої діяльності, починаючи з обраної стратегії максимального стримування росту цін на ліки, закінчуючи постійним розширенням географії проведення програми «Зупинимо інсульт разом».

Кількість міст, та пацієнтів які будуть задіяні у 2014 році збільшиться у декілька разів порівняно з минулим – говорить Євген Заїка, директор компанії «Такеда Україна». – Протягом своєї багаторічної історії «Такеда» завжди була компанією, яка допомагала суспільству у важкі часи».