Цими вихідними в Івано-Франківську, під офісом ГО «Молодіжна організація СТАН» зібралися активісти «Правого сектора» та національного руху «Карпатська Січ». Сьогодні, 1 листопада, з цього приводу представники організації провели прес-конференцію.

Про це пишуть Версії з посиланням на Місто.

Голова ГО “Стан” Ярослав Мінкін розповів подробиці ситуації, яка трапилась на вихідних під офісом “СТАНу”. Зокрема, каже, що в суботу, 28 жовтня, організація проводила зустріч для випускників, які ще не обрали вуз для вступу, з представниками різних університетів, а також повинна була відбутись африканська вечірка. Та зустріч перервала акція протесту від активістів “Правого сектору”.

Вони роздрукували фото з Вікіпедії і звинуватили “СТАН” у зв’язку з луганськими сепаратистами. Люди, з якими ми в 2004 році ходили на Майдан, змінили свої погляди щодо нас, почали погрожувати членам нашої організації. Двоє членів потрапили в полон, це були ті часи, коли лише починалися сепаратиські рухи.

Ярослав Мінкін каже, що раніше організація проводила чимало заходів у приміщенні луганської “Просвіти”. Олеся Архіпова, операційна менеджерка ГО «МО «СТАН», розповіла, як організація об’єдналась в Івано-Франківську:
Ми з Ярославом познайомилися в 2015 році, тоді я почала активно займатися громадянською освітою. Ми проводили різноманітні акціі з громадянської освіти, прав людини, критичного мислення, захист прав і цінностей людини. Ми робили і робимо соціальні перфоменси, виходимо на вулиці, запрошуємо на чай. І наразі працюємо не тільки в Івано-Франківську, а й по всій Украіні. Ми працюємо з молоддю і національними меншинами, розвиваємо низову демократію тих, кого не чують.
Також свою історію початку співпраці з ГО “СТАН” розповіла координаторка проекту Ольга Тут.
Я родом з міста Ясиновата, приїхала до Франківська в 2014 році. Я спочатку співпрацювала з іноземними студентами, допомагала їм з документами. Потім познайомилися з Ярославом і почали робити масові проекти з інтеграції іноземців до нашого суспільства, – каже Ольга Тут.
Щодо Олени Заславської, однієї із засновниць ГО “СТАН”, яка у 2014 році підтримала ЛНР та стала членом “Спілки письменників ЛНР”, то Ярослав Мінкін каже, що на неї вплинуло середовище, і вони з нею не працюють вже кілька років. Та документи про її причетність до заснування досі не скасували.
Коли вона засновувала з нами організацію, то була проукраїнською, писала вірші про події на Майдані. Однак, потім змінила свої погляди. Конфлікт, який наразі виник, зовсім не на руку, адже сепаратисти ббудуть обговорювати цю тему та перебільшувати події, – відзначає Ярослав Мінкін.
Також, Ярослав Мінкін каже, що, ймовірно, в офіційному реєстрі організації Олена Заславська досі вказана як один із засновників, але в банківських реквізитах її імені уже немає.
В реєстр могли не внести зміни. Завтра ми піднімемо статистику та спробуємо забрати з реєстру організації Олена Заславську, – зазначає голова ГО “СТАН”.
Ярослав Мінкін повідомив, що організацію фінансує національний фонд на підтримку демократії з Америки, фонд з Німеччини, Корпус Миру США та міжнарожний фонд “Відродження” в Україні. Голова організації обіцяє, що усі фінансові звіти сьогодні опублікують на сайті.
Мінкін каже, що організація підтримує автономний опір, за яким у Львові “полює” СБУ. Однак, зазначає, що вони підтримують не конкретних людей з опору, а законність.
Я не знайомий з представниками опору, але на їх підтримку написав пост у фейсбуці. Мені не сподобалось те, що СБУ прийшло в офіс без протоколів. Органи повинні діяти законно, – відзначає голова МО “СТАН”.
Присутні все-таки запевняють, що у діях організації є багато сепаратиствських співпадінь. Також люди подейкують, що Олену Заславську не виключать зі списку засновників, оскільки фінансування відбувається не тільки від ЄС, а й з іншого боку. Однак, представники організації спростовують такі думки франківців та дотримуються своєї версії обставин.