Юрій Плосконос

З даними правилами можна ознайомитись на офіційному сайті міської ради kosivmr.if.ua, ці правила вступили в дію після їх публікації на інтернет сторінці.
http://kosivmr.if.ua/1604/
http://kosivmr.if.ua/1608/
http://kosivmr.if.ua/1612/

Шановні мешканці міста Косів, наполегливо просимо не порушувати правила благоустрою, та не ризукувати отримати значне фінансове покарання, адже це за собою буде тягнути суттєві штрафи а з другого боку серйозне джерело попвнення бюджету міста:).

На даний момент, особлива увага буде прикута до порушень щодо спалювання сміття, трави та листя. На дані випадки буде оперативно реагувати інспектор з благоустрою та складати відповідні протоколи про адміністративні порушення.

Якщо ви стали свідком подібних порушень на території міста Косів, просимо повідомляти за телефоном….

Нагадаємо, що спалювання трави, листя та сміття несе серйозну небезпеку здоров’ю людини.
Випалювання сухої трави завдає великої шкоди навколишньому середовищу.

Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків. Статті 16 і 22 Закону України “Про охорону атмосферного повітря” забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України.

Так, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Не зважаючи на численні перестороги, громадяни продовжують проводити такі «прибирання», тим самим отруюючи повітря десятками найрізноманітніших хімічних сполук, які накопичуються у організмі людей, провокуючи загострення як хронічних хвороб, так і виникнення нових (у тому числі й онкологічних) захворювань. Разом із димом у повітря, а потім й у легені людини потрапляють і важкі метали, і сумнозвісні діоксини, і бензопірени, і окиси азоту, і найрізноманітніші канцерогенні сполуки. З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.

Згідно затверджених правил благоустрою громадян, які спалюють сміття чекатиме немале фінансове покарання.

Нагадаємо, нещодавно мешканка Косова повідомляла, як з допомогою поліції боролась із порушниками:

Сьогодні вперше звернулася за допомогою до поліції. Дістало. Сусідка не зреагувала на прохання затушити ватру. Прийшлось піти на крайні міри. Поліція приїхала оперативно, склали протокол і сказали що направляють протоколи в міську раду, де призначають розмір штрафу. Надіюсь тепер всі так будуть робити і скоро місто очиститися, – написала  Bogdana Matsotska.

Світлина від Bogdana Matsotska.