29 листопада на засіданні комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування до депутатів з листом звернувся сільський голова села Татарів.

Олег Дзем’юк розповів, що його однофамілець Сергій Дзем’юк подав до суду через те, що цвинтар знаходиться дуже близько до річки – менше 300 метрів, пишуть Версії.

Тому позивач вимагав закрити кладовище і перенести всі поховання.

«Там поховано більше 500 людей. А Дзем’юк судиться, навіть є позов проти держави України, – розповів сільський голова. – Але в горах неможлива дотриматись санітарних норм, за якими цвинтар повинен розміщуватися не ближче, ніж за 300 м від річки чи потічка. В горах взагалі немає ділянок, які б відповідали цим нормам».

 

Тому очільник Татарова попросив екологічну комісію поклопотати перед обласною радою і підготувати звернення до Кабміну і Верховної Ради, щоб внести зміни в постанову, яка регулює це питання.

«Для гірських населених пунктів ці норми треба зменшити, – додав Олег Дзем’юк. – Бо дотриматись цих норм у горах – нереально. Зі мною солідарні всі жителі Яремчанщини».

Депутати погодились винести питання на сесію для обговорення.

Нагадаємо у справі «Дземюк проти України» Європейський суд з прав людини зобов’язав державу-відповідача сплатити заявникові 6000 євро відшкодування моральної шкоди.