Завтра, 2 жовтня у Львівському апеляційному адміністративному суді по вул. Я. Стецька, 13 о 12.00 відбудеться судове слухання.

Позивач (заявник): Вороняк Микола Володимирович, відповідач (боржник): Калуська міська рада Івано-Франківської області, орган або особа, яка подала апеляційну скаргу: Вороняк Микола Володимирович, 3-я особа: Координаційна рада політичних та громадських організацій демократичного спрямування Калущини, пишуть Версії.

Минулого року в рамках виконання приписів Закону України «Про декомунізацію…» у місті Калуш Івано-Франківської області було прийняте рішення про перейменування чотирьох вулиць. Одну із них було вирішено назвати на честь політичного і військового діяча, одного з організаторів повстання у Львові 1 листопада 1918 р.; одного із засновників УВО у 1920 р. і члена її навчальної команди; співзасновника Української Партії Національної Роботи; редактора її органу «Заграва»; члена ЦК УНДО; посла до польського сейму; в’язня польських таборів. А також – підхорунжого Легіону УСС, четаря УГА, співтворця і сотника Дивізії «Галичина» Дмитра Паліїва. Як відомо, сотник Паліїв загинув під Бродами.

Мешканецю Калуша Миколі Вороняку це  не сподобалося і він подав до суду. Влітку 2017 року  у місті Калуш відбувся суд по даній апеляції. Позивач справу програв, але не заспокоївся. Подав нову апеляцію.

В понеділок все має стати на свої місця. Опоненти позивача закликають всіх, кому не байдужа історична пам’ять, хто прагне відновлення правдивого бачення минувшини та закарбування на віки імен справжніх українських героїв  прийти на суд та підтримати рішення Калуської міської ради про увічнення імені Дмитра Паліїва.