Сьогодні, 9 жовтня, на позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради підписали документи про створення ОТГ, пишуть Версії.

Зранку сесії також відбулися у Черніївській та Підлузькій сільських радах, на яких ухвалили рішення про приєднання до Івано-Франківська.

Мер Руслан Марцінків відмітив, що сьогоднішній день увійде в історію. І при утворення ОТГ основним принципом була добровільність.

«Це історичне рішення для Франкіська і це вимога часу. На щастя, Франківськ розвивається, збільшується кількість населення – щороку до 2,5 тисяч. Але нам не вистачає інвестиційних і рекреаційних зон. Ми не користуються всіма можливостями, якими сьогодні користуються ОТГ. Ми маємо реверс 72,5 млн, частину якого тепер не повертатимемо в держбюджет, а зможемо спрямовувати на розвиток територій цих сіл. Ми маємо створити одну родину. Це не просто, але цей шлях ми маємо пройти разом», – відмітив Марцінків.

Директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк привітав всіх з такою важливою подією.

«Приємно, що ми ставимо логічну крапку. Івано-Франківськ демонструє позицію лідера. Бо всі території мають мати рівний доступ до якісних послуг. В свою чергу місто матиме перспективи для свого розвитку. Ми отримаємо ряд переваг, зокрема доступ до державних та міжнародних програм», – зауважив Руслан Панасюк.

Богдан Грейда, сільський голова Чернієва, додав, що, ймовірно, не обійдеться без помилок, бо і для міста, і для села це перший досвід.

«Але ми жебраками з вами не будемо. У нас бюджет 10 мільйонів», – каже Грейда.

Депутати також проголосували за створення старостинських округів, затвердили положення про старосту та про громадську раду старостинського округу.

До виборів обов’язки старост виконуватимуть очільники сіл: у Чернієві – Богдан Грейда, у Підлужжі – Ярина Стойко.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!