Микола Кучернюк

Микола Кучернюк

Журналісти спілкувались з делегатом з’їзду партії від Івано-Франківська, громадським діячем Миколою Кучернюком.

Які зміни відбулися у свідомості наших громадян і які підходи у вирішення наболілих питань зможе запропонувати нова політична сила?

Події Другого Майдану не лишень змінили кожного з нас, але й відправили у небуття країну, в якій ми жили колись. Наростаюче народне невдоволення і неприйняття гніту старої усталеної системи, спрямувало життєдайну енергію громади, не лишень в окреме русло, але й у кардинально новий напрямок розвитку суспільства. Наслідком зимово-весняних подій став злам у свідомості кожного з нас, який призвів до краху цілих «політичних імперій». Вже нема жодних сумнівів в тому, що ми можемо однозначно поставити  крапку в історії «Партії регіонів» та комуністів . В даному випадку,  показовими для нас стали виступи учасників з’їзду «Партії розвитку України», під час яких було піддано жорсткій критиці помилки і прорахунки попередньої влади: «відірваність від людей», вождизм, корумпованість та повна відсутність ідеї національної єдності. Відповідно у своїй програмі розвитку країни нова політична сила буде опиратися на ідеї єдності, державності, збереженні традицій, рівності перед Законом та виробленні національної ідеї, в основі якої головний пріоритет буде відведено цінності життя і благополуччя кожної людини.

Чи існує відповідне підґрунтя та передумови для появи нової політичної сили на Прикарпатті?

Президентські вибори показали, що люди втратили свою довіру до більшості існуючих партійних проектів та кишенькових партій. Особливу відразу та  невдоволення серед українців викликають саме ті політики, які будували і продовжують будувати свою риторику на «порожніх гаслах» та обіцянках, які не підкріплені жодною конкретною програмою дій, чи стратегією розвитку.

Сьогодні перед нами постає гостра необхідність у проведенні чесної та відвертої розмови з людьми, які зможуть забезпечити конструктивний діалог з громадою, уникнути політичних протиріч та зосередити всі свої зусилля на досягненні практичного результату на місцях.

Саме таку команду людей, які виступають за єдність країни, бачать і розуміють її гострі проблеми, що виникли впродовж останнього часу, ми і маємо на меті створити. До числа активних представників громади повинні і будуть долучатися нові обличчя, молоді люди, підприємці, громадські діячі та управлінці з різних міст, сіл та районів краю. У нас не повинно бути «вождів». Команда, воля громади і конкретна програма дій мають бути важливішими, ніж особисті амбіції її лідерів.

 Які основні кроки можуть стати запорукою розвитку на Прикарпатті?

Як і в Україні, в цілому, так і в Івано-Франківську, першочерговим кроком має відбутися заміна влади на місцях. Вже впродовж декількох років ми спостерігаємо розруху, бездіяльність і свавілля корупції на теренах нашого міста. Всі ці кризові явища стали наслідком неефективної роботи людей, які мали безпосереднє відношення до міської ради, мерії та підзвітних їм служб. Якщо ми, в дійсності, прагнемо розвитку і подальших ефективних змін, ми і громада загалом, маємо дати відповідну оцінку дій теперішніх очільників і провести повну люстрацію всіх виборних рад та посад шляхом волевиявлення під час планових або позачергових виборів до місцевих рад.