ggIMG 4534

Виступаючи на засіданні комітету, його співголова Сергій Адамович повідомив, що представникам Прикарпаття так і не вдалося зламати бюрократичну машину Міністерства оборони України. Тому кошти виділені урядом не вдасться направити на купівлю житла родині загиблого героя майора Барана. Житло сім’ї загиблого офіцера придбають за кошти місцевих бюджетів.

Таким чином вивільнилося 542 тисячі гривень, які область отримала від кабміну. В порядку черги МВС, за ці кошти буде придбано орієнтовно 3 однокімнатні квартири для родин наших загиблих героїв в Івано-Франківську, Тлумачі та Долині.

Присутні на засіданні представники діаспори повідомили, що українській громаді Естонії вже вдалося зібрати 3 вантажівки гуманітарної допомоги, яку буде направлено до України, як тільки вдасться залагодити усі бюрократичні проблеми із оформлення цього вантажу, як гуманітарної допомоги.

Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки заступника голови Івано-Франківської ОДА з гуманітарних питань Ігор Пасічняк, наразі юристами розроблена довідка-алгоритм, яка полегшить нашим бійцям процедуру проходження МСЕК. У ній розписано які документи слід зібрати пораненому бійцю і як це краще зробити.

З проханням ширше висвітлювати життя та проблеми наших бійців та життя родин загиблих героїв до ЗМІ усіх форм власності звернувся присутній на засіданні комітету заступник голови обласної ради Остап Дзеса. Люди повинні знати, як живуть наші поранені бійці і які у них проблеми. Подвиги цих людей потрібно героїзувати й виховувати на них майбутні покоління.

Комітет також окрім реабілітаційного центру в Черче, де б поранені бійці могли проходити лікування опорно-рухового апарату спробує посприяти відкриттю центру психологічної реабілітації у Вигоді. Там наші воїни, які повернулись із зони АТО, могли б проходити реабілітацію психологічну.

Загалом станом на 4 грудня поранення різного ступеню складності отримали вже 172 прикарпатці.