На сьогоднішнє засідання сесії обласної ради прибув радник міністра екології і природних ресурсів Володимир Ігнащенко. В залі були присутні і чотири представники компанії «Шеврон».

Основна тема виступу радника – видобуток сланцевого газу на території двох областей Львівської та  Івано-Франківської.
«Ваші батьки і діди відвойовували незалежність зі зброєю в руках, – звернувся Ігнащенко до депутатів. – Чи застосовуються нині так методи? Так. Але є більш масові засоби – це енергетичні ресурси. І саме вони зараз є потужною зброєю у ведені зовнішньої політики нашим східним сусідом». 

Видобуток власного газу – це незалежність України, переконував він. Нині є два варіанти, сланцевий газ та газ із шельфу Чорного моря. Якщо зараз почати видобуток другого, то це окупиться через 12-14 років, видобуток сланцевого – через 4-5 років.

Навів він і ряд аргументів. Видобуток сланцевого газу – це 25 млрд. доларів інвестицій, щорічно будуть видобувати 8-10 млрд. кубів газу, а це нові робочі місця. Де будуть освоюватися ці мільярди – перш за все підуть на будівництво доріг в областях. Цілком можливо, що в угоді передбачать – 9-10% залишиться у місцевих бюджетах, а це 500-700 млн. грн. на рік.

Крім того, в Івано-Франківському університеті нафти і газу вже нині відкрито спеціальність по нетрадиційному газу – компанія «Шеврон» планує перетворити її у самостійну кафедру, а це знову ж таки якісна освіта і робочі місця.

Щодо екологічного моніторингу, то вже зараз оголошено грант між вишами наших двох областей на суму 10 млн. – хто саме буде робити цей моніторинг.

Саме ж питання про видобуток сланцевого газу буде розглядатися на наступній сесії обласної ради.