Лілія Гриневич ознайомилась зі станом реставраційних робіт та перспектив науково-дослідницької діяльності об”єкту. Зокрема, в цьому році заплановано встановлення метеорологічного обладнання з метою визначення типу астрономічного телескопу, який працюватиме на об”єкті.

Нагадаємо, що вперше практику “експорту” високих столичних чинів у Карпати для вирішення проблем горян застосував народний депутат Юрій Соловей, який запросив та організував приїзд у високогір’я Карпат заступника голови комітету ВРУ з питань освіти Олександра Співаковського, а напередодні організував приїзд відповідального за реформу медицини в профільному міністерстві Павла Ковтонюка та цілий комітет з охорони здоров’я. Після цього приїзди столичних мужів почастішали.

Читайте також:

Заступник міністра охорони здоров’я Ковтонюк подякував прикарпатському нардепу за запрошення (фото+відео)

В перспективі, науковий центр, окрім астрономічно-метеорологічних спостережень, буде досліджувати флору і фауну Карпатського національного природного парку, екологію регіону та промувати гірський туризм. У рамках проекту підписано Угоду про співпрацю з Державною службою надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області, яка з цього року розпочинає цілодобове річне чергування з метою забезпечення рятувальних операцій на Чорногірському хребті.

Проект реалізовує Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника спільно з Варшавським університетом.

Його фінансування відбувається за підтримки грантових програм Республіки Польща. Після завершення відновлення, астрономічно-метеорологічна обсерваторія стане найвищим високогірним науковим об`єктом України, йдеться на Фейсбук-сторінці Прикарпатського національного університету.