marshrutky

30 серпня стало відомо, що у Франківську перестав працювати популярний сервіс для відстеження руху громадського транспорту.

“З міського бюджету не витрачено жодної копійки на цілковитий запуск системи GPS-моніторингу. Трекери купили або взяли в оренду всі перевізники за власні кошти ще в 2015 р. Щомісяця перевізники, компанії-надавачу послуги, за обслуговування кожного трекера сплачують фіксовану абонплату.

Тобто, функціонування системи GPS-моніторингу здійснюється за рахунок власної господарської діяльності перевізників. В складову вартості проїзду у міських автобусах не закладена така річ, як робота системи GPS-моніторингу.

Тож те, що представник EasyWay Ігор Чабанюк каже, ніби “Мешканці сплачують за доступ до GPS-даних вартістю проїзду в 4 гривні. “є абсолютною неправдою. EasyWay є окремим комерційним сервісом. Він дані, котрі донедавна були у відкритому доступі – транслював просто на власний сайт. Іноді з відхиленням, про що не раз надходили скарги від мешканців. А натомість впливу ніякого на те, що там відображалося профільне Управління не мало. Тобто, й вимагати коректного відображення даних ми по-суті теж не мали права.

Якщо хтось думає, що сервіс EasyWay розробили ай-тішники-волонтери, то він помиляється. Засновники сервісу заробляють непогані гроші, наприклад на рекламі (яка розміщується в них на сайті і т.д.) та на багатьох інших речах.

Між Івано-Франківською міською радою та EasyWay немає жодних договірних відносин (в юридичній площині). Відповідно й втручатися в ситуацію профільне Управління не зобов’язане. А компанія “Автоімідж” є переможцем конкурсу в 2015 р. щодо обрання компанії-надавача послуги GPS-моніторингу громадського транспорту в м. Івано-Франківську. З ними заключено відповідний Договір.

Зокрема, в Договорі не прописана доступність даних для безкоштовного використання, тобто не просто відкриті дані, а безкоштовні відкриті дані. Насамкінець – вся ця ситуація взагалі не повинна зачіпати якимось чином мешканців. Дві комерційні структури з’ясовують стосунки – от і нехай самі розбираються.GPS-моніторинг в Івано-Франківську й далі успішно функціонує.

А от те, чому одна з цих комерційних структур (EasyWay) намагається зробити винними теперішніх та колишніх представників органів місцевого самоврядування – ось в чому питання. Представники цього сервісу публічно показали хто вони є – виклали на загал шматки приватної переписки з ними (вирвані з контексту), назвали м. Івано-Франківськ “банановою ресбулікою”. Не кажучи вже про образи, адресовані мені особисто. Я-то переживу, а от за місто неприємно, коли окремі підприємці дозволяють собі так його називати”, – розповів Версіям Максим Сич.