Пов’язане зображення

Батьки другокласників, які навчаються в ЗОШ №24, розповіли, що в останній тиждень навчального року в класі проводили «незвичне» опитування, пишуть Версії.

За їх словами все почалося з того, що батьки почали задавати питання стосовно готівкових благодійних внесків, коли вияснили, що благодійний фонд очолює завгосп школи.

«Це людина, яка працює в школі. Це вже є напряму корупція», – зауважила Мар’яна Вершиніна.

На думку голови ГО з цим треба звертатись в правоохоронні органи. Але, на жаль, в батьків немає жодних підтверджень і документів, що вони здавали ці кошти.

Після того, як батьки почали цікавитись, куди йдуть кошти і чи взагалі мають право їх збирати, в школі регулярно проводили збори, на яких здійснювався тиск на батьків-активістів.

Світлина від Марьяни Вершининої.

А наприкінці травня почали проводити «незрозумілі» психологічні опитування дітей. Батьки про це повідомлені не були і дозволу на проведення опитування не надавали.

«Вони не мали проводити жодні опитування без нашого відома і згоди», – заявляє мати одного з учнів ЗОШ №24.

Зі слів дітей, дане опитування здійснював не психолог, а класний керівник.

29 травня, після офіційного закінчення навчального року, вчителі провели батьківські збори на тему «Якщо хочеш навести лад у світі – наведи спочатку лад у своїй сімї».

Батькам також запропонували пройти тести, щоб визначити психологічний клімат в сімї. На тих, хто відмовлявся заповнювати анкети, чинили тиск.

«Потім почалися телефонні дзвінки від керівництва школи з запитаннями, аналогічними тим, що в анкеті. Типу «Чи ви живете щасливо? Чи ваш чоловік нормальний? Які у вас стосунки в сімї?». Це щось для мене незрозуміле», – розповідає мама.

Тому в ГО «Мами Прикарпаття» підгодували інформаційні запити на ім’я очільника департаменту освіти і науки, в яких просять роз’яснення з приводу цієї ситуації.

Зокрема, надати інформацію стосовно того, з якою метою проводилось опитування та згідно яких норм законодавства.

Наразі очікують відповідь на запит від директора департаменту Ігоря Смаля.