Сільський голова цього населеного пункту Микола Миколайович Мацалак чудово розуміє всю важливість створення добровільної пожежної дружини в селі, адже сам колишній рятувальник – до обрання на цю посаду він працював командиром Вигодського гірського рятувального взводу, створеного за його ініціативи.

Світлина від Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Тож коли обійняв дану посаду, то задумався й над тим, як підвищити рівень пожежної безпеки у рідному селі, що зробити для безпечного життя односельців. Чудовим підтвердженням правильності його думок була участь у семінарах в рамках навчального проекту «Формування добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах Івано-Франківської області», який реалізується на Прикарпатті спільно з німецьким фондом Ганса Зайделя.

Світлина від Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

А після поїздки Миколи Миколайовича до Німеччини, коли в одому з містечок розповіли, що створення власної добровільної пожежної дружини тут розпочали з купівлі мотопомпи, голова зрозумів, як має рухатися цей процес. Після повернення з поїздки у селі закипіла робота – Микола Мацалак зібрав односельчан – активних та ініціативних однодумців – саме вони стали основою новоствореної добровільної пожежної команди – придбали мотопомпу, яку у разі потреби можна ставити на автомобіль, придбали інше спорядження.

Світлина від Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Всі члени команди – люди, які разом виросли, знаються з дитинства, розуміють одне одного з півслова і добре усвідомлюють важливість своєї роботи. Адже до районного центру – понад 15 кілометрів, а у випадку пожежі кожна хвилина на вагу золота, бо від цього залежить порятунок життя і майна односельців. Зрештою вони всі займають активну життєву позицію, є членами сільського виконкому, усвідомлюють – що громадська суспільна діяльність на благо села теж дуже важлива і потрібна. Вони своїми руками роблять малу батьківщину кращою, щоб тут хотілося жити, щоб молоде покоління не полишало батьківські обійстя у пошуках кращого життя, а творило це життя тут.

У житті кожний з них має свою роботу хто займається підприємництвом, працює пасічником, вчителем історії – те чим, заробляє собі і своїй родині на життя, а у потрібну мить – коли трапляється біда, вони стають пожежниками. І що дуже відрадно – вчать цьому своїх синів, що є ще одним прекрасним свідченням неперервності цієї потрібної традиції.

На щастя, саме завдяки і створеній добровільній пожежній дружині і широкій інформаційно-роз’яснювальній роботі, яка проводиться у селі, за минулий рік тут трапилося тільки дві пожежі в житловому секторі, але, як підкреслює сільський голова, різко зросла кількість пожеж сухої трави та сміття. Саме їх найчастіше доводиться гасити добровільним пожежникам, а місцевість у Шевченкове мальовнича і лісиста, тож пожежі трави та сміття потрібно гасити швидко та оперативно, щоб вогонь не перекинувся на лісові масиви, і тоді збитків та проблем з гасінням буде набагато менше.

Випадки пожеж в екосистемах частішають навесні і восени. На жаль, свідомість людей у цьому питання ще досить на низькому рівні, їм здається, що траву легше навесні чи восени спалити, аніж скосити. Над роз’ясненням цієї проблеми людям у селі працюють, адже до питання пожежної безпеки тут ставляться відповідально, у сільській раді є куток цивільного захисту з відповідною інформацією, де кожний мешканець цього населеного пункту може ознайомитися з інформацією, що його цікавить, проводяться зустрічі і широка інформаційна робота з людьми похилого віку, самотніми та багатодітними, з учнями сільської школи, яка розташована поруч.

Визнанням заслуг роботи добровільної пожежної дружини села Шевченкове є і нагородження члена добровільної пожежної дружини Тараса Рудевича Почесною грамотою Івано-Франківської ОДА на нараді за підсумками діяльності Івано-Франківської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту за 2016 рік, що відбулася 14 лютого. Ця грамота – визнання заслуг всієї команди – і в ній є індивідувальний внесок кожного – Василя Пилипіва, Дмитра Даниляка, Петра Левковича, Василя Досяка, Миколи Тужиляка і, безперечно, голови Миколи Мацалака.

Ініціативний голова користується повагою мешканців села, про заслуги свідчать кубки та грамоти в його кабінеті – серед них грамота від Івано-Франківської ОДА, дипломи переможця обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Також є розроблені плани спільних занять з лісниками, є плани на майбутнє, які обов’язково реалізуються.

Всі члени добровільної пожежної дружини села переконані, що їхня робота – престижна і відповідальна, адже вони мають мати авторитет серед людей, своїми професійними та людськими якостями подавати приклад, а у випадку біди – першими приходити на допомогу людям, а це – понад дві з половиною тисячі мешканців села Шевченкове та сусідньої Мислівки.