Унікальний некомерційний захід, в основі якого лежить обряд «Вільха», що зберігся лише в деяких селах Тлумаччини. Свято входить до циклу літніх купальських свят. Цей звичай зародився ще у часи Русі-України, коли на Покуття нападали монголо-татари. Люди, втікаючи від татар, ховалися у болотистих місцях, де росло багато вільхи. А вже коли татари відходили, вдячні люди прикрашали вільху і вшановували її як рятівницю людського життя. Відтоді вільха на Покутті стала символом волі та порятунку, оберегом. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

На вшанування цього дерева свято проводилося в час, коли закінчувався сінокіс і ще не розпочалися жнива. Вільху зрубували і встановлювали на місці гулянь, навколо неї, як у Купальську ніч, дівчата водили танці, розповідали казки і легенди, співали пісні. Опівночі дерево спускали на воду, примовляючи, щоб із ним відійшли злі сили.

Фестиваль покликаний відкрити для гостей краю його історичну, культурну та рекреаційну привабливість, сприяння розвитку туристичного потенціалу Тлумаччини. Окрім цього фестиваль має на меті зібрати однодумців довкола «ідеї» пропагувати екологічну культуру.

Програма фестивалю:

– 14-00-відкриття виставки-ярмарку майстрів народно-ужиткового мистецтва з майстер-класами по основах гончарства, писанкарства, вишивки, виготовлення ляльки-мотанки і т.п.; відкриття секторів населених пунктів з представленими стравами місцевої покутської кухні
– 15-00-індивідуальні та командні конкурси і спортивні змагання для дітей, молоді, дорослих – всіх гостей фестивалю
– 16-00-«Перегони поросят»
– 18-00-офіційне відкриття фестивалю; привітання від організаторів, запрошених гостей та органів влади; фольклорно-етнографічна композиція «Вільха», спільний масовий танець «Канада», виступи фольклорних колективів та естрадних виконавців Тумаччини
– 20-00-Виступи музичних гуртів
– 23-00-Фестивальна ватра; святковий феєрверк; Масові гуляння (жива музика)