Завідувач сектора оборонної роботи апарату ОДА подав до суду на Боровича і Волковецького

А разом з тим – спростувань та публічних вибачень. Від Сав’юка Василя (об’єднання ветеранів), Богдана Боровича (КУН) та Івана Лазора (Спілка офіцерів) – по 1500 грн., а від Степана Волковецького («Просвіта»), Степана Каспрука(«Меморіал») та Степана Гаха (Братство УПА)– по 500 грн. 2 грудня в Івано-Франківському міському суді розпочали розгляд цієї справи.

Підставою стало те, що згадані вище особи тричі зверталися до голови Івано-Франківської ОДА щодо діяльності керівника сектора оборонної роботи.  На їхню думку, в області не проводиться відповідна робота щодо поліпшення підготовки молоді до служби в армії. А зокрема, в офіційному зверненні до голови ОДА йшлося про те, що в області немає плану підготовки громадян області до військової служби, пише ГК.

«Починаючи з 2009 року було багато спроб підготувати проект розпорядження і згаданий план, – йдеться у зверненні, – однак кожного разу  в зазначені документи блокувалися (не ставилася віза) сектором з оборонних питань апарату Івано-Франківської облдержадміністрації. Звернення до тодішнього керівництва області не дало бажаних результатів. В сьогоднішніх умовах війни, коли постало питання щодо покращення підготовки громадян до військової служби та розгляду його в порядку денному на сесії Івано-Франківської облради, згаданий сектор з оборонних питань апарату облдержадміністрації, в ході процедурних питань, вніс безпідставну пропозицію «Про відсутність підстав для видання додаткових документів чи проведення управлінських дій для покращення допризовної підготовки».

Крім того, представники національно-патріотичних сил Прикарпаття звинуватили Іваненка у тому, що він «виступив проти визнання двох останніх жертв НКВД з колючим дротом на шиї, мотивуючи це тим, що зазначений дріт потрапив до жертв випадково, а ці жертви є наслідком дій УПА».

На такі заяви Валерій Іваненко відреагував позовом до суду про захист честі, гідності та захист ділової репутації. Спершу сума позову сягала 80 тисяч гривень, а потім розмір відшкодування збитків за завдану моральну шкоду скоротили більш, ніж вдесятеро.

Валерій Іваненко каже:  «Кожен раз при зміні влади обласна організація Спілки офіцерів направляє всякого роду звинувачення».

Факт про відсутність «Плану підготовки громадян області до військової служби» він заперечує. Мовляв, документ – в порядку, і він як керівник ніяким чином не може блокувати розпорядження Івано-Франківської ОДА, тому не чинив спротиву у роботі обласної ради. Також Валерій Іваненко переконує в тому, що не проголошував ніяких заяв щодо розкопок у Більшівцях  і вважає, що не допускав суттєвих недоліків у своїй роботі на обійманій посаді.

Ухвали суд поки не прийняв –  процес триває.