На Івано-Франківщині реорганізовують пошуково-рятувальні відділення.
Такі зміни здійснюються згідно з наказом №357 ДСНС України від 30.06.2017.

Тепер рятувати заблукалих туристів в горах та надавати їх допомогу будуть не вільнонаймані працівники, які раніше були пішохідниками, альпіністами, спелеологами, водниками, а атестовані, тобто ті, що мають звання відповідної служби.

А вже з вересня, нову частину, яка називатиметься спеціалізованою пошуково-рятувальною, очолить пожежник-підполковник, замість досвідченого рятувальника.

З такими нововведеннями не згідні гірські рятувальники, які на прес-конференції в Івано-Франківську заявили про серйозне недофінансування рятувальних робіт та постійні намагання ліквідувати структуру.

“Я побачив два аспекти цієї проблеми. Морально-етичний та економічний. Це правда, що гірська пошуково-рятувальна частина ліквідовується. Пошуково-рятувальна буде, але не гірська. Про те, що було сказано, що кількість людей збільшується на 17 це правда. Але це будуть 5 атестованих офіцерів, які, на жаль, не мають фахових навичок в гірських масивах”, – розповів Василь Завалко, во начальника Гірської пошуково рятувальної частини Аварійно Рятувального загону спеціального призначення.

Крім того, із 17 посад двоє будуть кваліфікованими водіями-рятувальниками. Проте, за словами Василя Завалка, теж без відповідних навиків.

Рятувальну службу не ліквідовують, за словами Василя Кобилюка, її намагаються зробити воєнізованою.

“На керівні посади хочуть поставити дилетантів, які не мають досвіду”, – обурився Василь Кобилюк, – начальник 3-ї ГПРГ ГПРЧ АРЗ СП.

Начальник Верховинських рятувальників підкреслив, що рятувальники мають свою концепцію створення громадських рятувальників.
” Є дуже багато громадських організацій, які можна залучати до загонів громадських рятувальників. , – підкреслив Іван Філіпчук, начальник Верховинського ГПРВ 3-ї ГПРВ ГПРЧ АРЗ СП

Досвідчені фахівці і туристична спільнота вимагають створення окремої гірської рятувальної служби на основі європейського досвіду для рятувальних робіт у гірських регіонах. Тож активісти зареєстрували відповідну петицію до Кабміну. https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/1277