Руїни_замку_в_с._Раковець

Озеро належить до території трьох сіл: Раковець, Чортовець та Олієво-Королівка.

«Невідомі особи вночі захопили дамбу, підняли шлюзи і почали спускати воду, розставили сітки на рибу, — каже Володимир Мазур. – Сільські голови повідомили мене як орендаря. Я викликав міліцію. Міліція приїхала, все задокументувала і поїхала. Мені сказали, що це робить місцевий кримінальний авторитет «Ланц», бо він раніше «кришував» озеро і тепер має забрати собі всю рибу. Я не знаю, хто такий «Ланц», але після Майдану такі речі неприпустимі».

За його словами, він разом з селянами та активістами самостійно полагодив шлюзи і зупинив витікання води, але вже наступної ночі невідомі особи знову їх відкрили і вода продовжує витікати. Реакції від міліції, каже Мазур, немає.

«Справа не в тому, чия риба. Екологи наголошують, якщо вода з озера спускатиметься ще кілька днів, воно вже більше не набереться і може зникнути з карти. Коли 20 років тому озеро спускали, воно набиралося три роки», – наголошує Мазур.

Він каже, озеро останніх 10 років перебувало у сільській власності, документів на нього немає, але бандити збирали з селян гроші за вилов риби.