17 жовтня 2017 року, у зв’язку із останніми подіями в релігійному житті України, які стосуються переходів релігійних громад Московського Патріархату в лоно Матері Церкви – Київського Патріархату,в залі засідань Городенківської РДА, відбулася зустріч Керуючого Коломийською Єпархією, Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, із представниками православних громад, які вирішили перейти з під юрисдикції Івано-Франківської Єпархії УПЦ Московського Патріархату та приєднатись до Коломийської Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

В зустрічі, яка була ініційована представниками громад, також взяли участь: Голова Городенківської районної державної адміністрації Роман Михайлович Жичицький, Городенківської районної ради Іван ПетровичМандич,виконуючий обов’язки секретаря Єпархіального управління митр. прот. Юрій Бровчук, благочинний Городенківського благочиння митр. прот. Богдан Мороз, керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак, депутати Городенківської районної та міської рад, голови сільських рад, директори шкіл і парафіяни храмів даних сіл, громадські  активісти та представники місцевих ЗМІ.

Спочатку виступив Голова Городенківської РДА Роман Михайлович Жичицький. Він зауважив, що згідно  Конституції України, Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», Церква відокремлена від Держави. Відповідно, керуючись частиною другою статті 8 Закону України «Про сободу совісті та релігійні організації», Держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості.

Також, очільником влади були спростовані заяви представників УПЦ МП про факти силового захоплення храмів в Городенківському районі.

У свою чергу, Керуючий Коломийською Єпархією, Єпископ Коломийський Косівський Юліан детально роз’яснив присутнім про важливість повернення в лоно Української Православної Церкви Київського Патріархату, практичні аспекти здійснення зміни ієрархічного підпорядкування, а також навів канонічні приписи, неспростовні історичні факти та юридичні підстави.

Утішений свідомим вибором вірних, які наважилися зробити цей доленосний і важливий крок, він підкреслив, що Бог дарував нам сприятливий час для духовного оновлення, для об’єднання, з метою утворення в недалекому майбутньому Єдиної Помісної Православної Церкви. Також Архієрей щиро подякував представниками громад за їх вибір та відповів на запитання місцевих ЗМІ.

Нагадуємо, що зустрічі Владики з вірними, передували парафіяльні збори даних церковних громад, на яких парафіяни абсолютною більшістю голосів проголосували за вихід із підпорядкування УПЦ Московського Патріархату та перехід в юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Так, 12 жовтня 2017 року, на загальних зборахрелігійної громади Різдва Пресвятої Богородиці села Рогиня, Городенківсього району абсолютною більшістю голосів було вирішено вийти із підпорядкування УПЦ Московського Патріархату та приєднатись до Коломийської Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Після цього духовенством Городенківського благочиння, у переповненому ХраміРіздва Пресвятої Богородиці села Рогиня, було відслужено подячний Молебень.

Наступного дня, на прохання парафіян та на підставі рішення зборів, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, прийняв дану парафію до складу Городенківського благочиння Коломийської Єпархії і вже, 14 жовтня 2017 року, з благословення Владики Юліана, вперше Божественну Літургію українською мовою відслужив прот. Ігор Івасютин.

14 жовтня 2017 року, відбулись збори релігійної громади Храму Святого Великомученика Юрія Переможця села Острівець, Городенківського району, на яких переконливою більшістю голосів було вирішено перейти з під юрисдикції Єпископа Івано-Франківського і Коломийського Тихона УПЦ Московського Патріархату під юрисдикцію Єпископа Коломийського і Косівського Юліана Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Після зборів церковної громади духовенством було відслужено Молебень у Храмі села Острівець українською мовою, на якому молились всі парафіяни даного Храму.

16 жовтня 2017 року, згідно поданого прохання та на основі рішення зборів, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан, прийняв дану парафію до Городенківського благочиння Коломийської Єпархії.

15 жовтня 2017 року, на зборах релігійної громади Храму Успінння Пресвятої Богородиці села Старий Гвіздець, Коломийського району, абсолютною більшістю голосів було вирішено вийти зі складу Івано-Франківської Єпархії УПЦ Московського Патріархату та приєднатись до Коломийської Єпархії УПЦ Київського Патріархату.

Також перед зборами було проведено письмове опитування серед мешканців села, де понад 400 осіб підпримало перехід громади до Київського Патріархату. Проти – тільки 4 особи.

Після зборів релігійної громади всі присутні піднесли українською мовою молитву до Господа у переповненому Храмі.

Слід наголосити, що до духовенства Київського Патріархату, яке, на запрошення православної релігійної громади села Старий Гвіздець та, з благословення Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана, прибуло на збори, чинився психологічний тиск окремих осіб, які не є мешканцями даного села.

16 жовтня 2017 року, на підставі прохання грамади та, згідно рішення зборів, Керуючий Коломийською Єпархією, прийняв дану парафію до Коломийського благочиння Коломийської Єпархії.

Віримо, що за прикладом даних православних громад підуть й інші парафії Московського Патріархату не лише Івано-Франківської області, але й всієї України, що так необхідно нашій Державі та нашому народу.