Siski

 

 

Дана патологія посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності жіночого населення. Кожна п’ята жінка серед вперше діагностованих випадків злоякісних новоутворів страдає на рак грудної залози.

 

Щорічно в Україні діагностується більше 16 тисяч випадків цієї недуги, в Івано-Франківській області – 340-360 випадків.

 

На жаль, не дивлячись на те, що дана локалізація раку відноситься до візуальних, у значної частини пацієнток захворювання виявляється в ІІІ-ІУ стадіях. Питома вага пізньо діагностованих випадків раку грудної залози за останні три роки коливається в межах 20 відсотків.

 

В 2013 році в Україні від раку грудної залози померли 7783 жінки, в Івано-Франківській області – 166 пацієнток.

 

З метою покращення вчасної діагностики патології грудних залоз серед жіночого населення області в лікувально-профілактичних закладах краю з 22.09.2014р. по 17.10.2014р. буде проводитись місячник діагностики патології грудних залоз.

 

На першому етапі всім жінкам, які звернулись у медичні заклади буде проведено клінічний огляд грудний, лікарями гінекологами, хірургами, терапевтами. При необхідності дообстеження пацієнтки скеровуватимуться на УЗД грудних залоз та мамографію. У випадку потреби у лікуванні жінки направляються в обласний клінічний онкологічний диспансер. Поряд з цим в останній тиждень місячника в райони для консультативного прийому виїдуть лікарі мамологи облонкодиспансеру.