zno

 

27 червня завершилась основна сесія ЗНО у 2014 році. У Івано-Франківській області Громадянська мережа ОПОРА слідкувала за дотриманням процедур стандартизованого тестування з п’яти предметів (іноземні мови, українська мова та література, математика, історія України, біологія), провівши 51 спостереження.

Стосовно якості виготовлення тестових зошитів, то на пунктах тестування, де були присутні спостерігачі ОПОРИ, не зафіксовано випадків виявлення дефектів друку.

Іван Маруняк наголосив, що у порівнянні з персоналом учасники ЗНО менш дисципліновані у питання дотримання процедури. Але тим не менш, у порівняні із загальною кількістю абітурієнтів, що взяли участь у тестуванні, частка порушників незначна.

«За порушення процедури учасниками ЗНО під час основної сесії з пунктів тестування відбулось 14 вилучень, 13 – за наявність заборонених пристроїв, 1 – за спробу скласти тест за іншого абітурієнта», – розповів Маруняк.

Цього року вперше застосували метало детектори. Їх застосовували у всіх аудиторіях  на всіх пунктах тестування. Перевірка абітурієнтів на наявність заборонених пристроїв відбувалась після початку абітурієнтами роботи над тестом і проводилась одночасно з проставленням відмітки у сертифікаті ЗНО про проходження тестування з відповідного предмету. Для даної процедури оголошували перерву, а витрачений на технологічну перерву час компенсували.

Богдан Томенчук вважає, що застосування метало детекторів суттєво допомогло виявити нечесних абітурієнтів.

«Під час перевірки метало детекторами заборонені пристрої були виявлені у 13 абітурієнтів, внаслідок чого їх роботи було вилучено у пункту тестування, а роботи анульовано»,- сказав Томенчук.

Координатор Представництва ОПОРА повідомив, що вже з учорашнього дня стартувала додаткова сесія ЗНО, вона триватиме до 15 липня. Активісти ОПОРИ спостерігатимуть за проведенням тестувань.

«На цю сесію в Івано-Франківській області зареєстровано 112 абітурієнтів. З них 60 осіб з Донецької та Луганської областей та АР Крим, де відсутня можливість організувати тестування.