10 жовтня відбулось робоче засідання голови Калуської районної ради Михайла Срібняка, його заступників, представника держгеокадастру, керівництва ГО Учасників Бойових Дій Калущини та сільських голів для вирішення питання виділення землі учасникам бойових дій, Про це пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

Присутні викликали сільських голів поодинці і обговорювали можливості по кожному селу окремо. Це дало певні результати, повідомляє Віктор Пазухін на сторінці у Фейсбук.

Активіст зазначає, що найважча ситуація у селах Сівка-Калуська і Кропивник.

“Там не тільки немає вільних земель, але є давні невирішені проблеми. Це зона екологічного лиха і кілька сотень людей живуть в небезпечних місцях-є загроза зсувів і проваль”, – пише Віктор.

Активіст зазначає, що є села, в яких, навпаки, достатньо вільних земель і вони готові виділити ділянки під забудову мешканцям інших сіл. В багатьох селах земля є, а немає плану забудови, а цей план можливий тільки як фрагмент загального генплану району.

Креативним у цьому питанні був сільський голова Вістової, який запропонував учасникам бойових дій відібрати землю в Української Греко-Католицької Церкви.

Найбільшою проблемою залишається переоформлення меліоративних земель, які не використовуються у сільському господарстві на житлові масиви. Але ніхто на даний час займатись цими питаннями не поспішає.