Нанесено шкоду дорожньому господарству області, адже у результаті стихії були пошкоджені автошляхи, підпірні стінки, під’їзди до мостових переходів та інші інженерні споруди, про це пишуть Версії з посиланням на    Дзеркало Коломиї.

Найбільших руйнувань зазнала дорожня інфраструктура Надвірнянського, Коломийського, Косівського та Верховинського районів. У зв’язку з підтопленням та замуленням залізничного полотна на перегоні Надвірна – Делятин було тимчасово припинено рух пасажирського поїзда Львів-Рахів.

 Стихією було  підтоплено 42 житлові будинки у селищі Делятин Надвірнянського району, 17 будинків у селищі Печеніжин та 4 в с. Молодятин Коломийського району, зруйновано в с.Старий Косів Косівського району лівий берег р. Рибниця на двох ділянках протяжністю до 70 метрів, розмито дорогу протяжністю близько 500 метрів в с. Довгополе, присілок Кохан Верховинського району, підтоплено 5,2 га сільськогосподарських угідь та затоплено 46 приватних колодязів.

Про це під час прес-конференції для ЗМІ повідомив голова ОДА Олег Гончарук.

Наслідки стихії ліквідовуються і досі. Зокрема, філії ДП “Івано-Франківський облавтодор” проводять відновлювальні роботи на об’єктах дорожньої інфраструктури. Для цього залучено 15 одиниць  техніки та 42 людей.

Підрозділи управління ДСНС України в області проводять роботи щодо ліквідації наслідків підтоплення. Задля цього працюють 84 рятувальників, 14 одиниць техніки, 12 переносних мотопомп. Загалом проведено відкачування 365 м куб. води.

З метою ліквідації наслідків стихії  проведено засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якого визначені завдання керівникам потерпілих від стихії районів, керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації та з регіонального матеріального резерву видано  ДП “Івано-Франківський облавтодор”  три тисячі літрів дизельного пального та дві тисячі літрів бензину  для запобігання і ліквідації надзвичайної ситуації.

Очільник області позитивно оцінив роботу прикарпатських рятувальників, а також злагоджені дії представників виконавчої влади Надвірнянського, Коломийського, Косівського та Верховинського районів.

Влада області тримає на постійному контролі ситуацію щодо ліквідації наслідків стихії“, – підсумував Олег Гончарук.

Зазначимо, що наразі проводяться роботи щодо розчистки русел річок, потічків, водоперепускних споруд під автомобільними мостами від дерев і побутового сміття, організовані роботи щодо проведення знезараження питної води у індивідуальних і громадських криницях.

Читайте також:

На Коломийщині ріка Прут вийшла з берегів і затопила дороги: люди не могли дістатися домівок (відео)

Повінь на Коломийщині: через підняття рівня води у ріках люди не можуть вийти на вулиці (фото)

Повінь на Прикарпатті: як виглядають затоплені будинки на Коломийщині (відео)