Підставо ю для скарги стали багаторічні намагання представників організації отримати доступ до основного містобудівного документу обласного центру.

Інформаційний запит на доступ до графічної частини Генерального плану громадські активісти подали ще у 2009 році. Орган міського самоврядування ж надав відповідь не по суті та запитувані матеріали не надіслав, зазначивши до того, що інформація перебуває під грифом «Для службового користування».

Звернення до громадських активістів до прокуратури та суду бажаного результату не дали. У відповідь на скарги до судів різного рівня активісти отримували рішення про рішення, підтвердивши правомірність дій міської ради. Свої рішення органи правосуддя мотивували тим, начебто що позивачу «позивачу була надана уся можлива інформація», а надати більше матеріалів орган місцевого самоврядування начебто не міг, оскільки керувався п. 37 «Інструкції іїпро порядок обліку, зберігання і користування документів…, що містять конфіденційну інформацію».

«Ще одним типовим виправданням незаконних відмов міських рад при наданні інформації є те, що, мовляв, надання інформації – це право, а не обов’язок органів місцевого самоврядування. Звичайно, це маячня. Тема просторового планування територій є предметом широкого громадського інтересу. Вона зачіпає найважливіші аспекти життя громадян. Держава зобов’язана забезпечити доступ до цієї суспільноважливої інформації», – зазначає голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

«На жаль, вітчизняна судова система не забезпечує захист нашого права на доступ до публічної інформації. Саме тому ми домагатимемось справедливості у Європейському суді з прав людини», – підсумовує правозахисник.