dtp

Як пише “Галичина“, читачів і ті прикарпатські електронні ЗМІ, які через поквапливість чи неволодіння інформацією неправомірно “присвоїли” дорозі через Ясень статус місцевого значення, хочемо принагідно поінформувати, що з 2012 року це гірське бездоріжжя має статус державного, а не місцевого. Прикро, але йдеться, власне, про той відрізок шляху на Рожнятівщині, який веде до яскравих і унікальних туристичних об’єктів – єдиної в Україні пам’ятки промислової архітектури Ангелівської домниці та Кедрових палат митрополита Андрея Шептицького.

Люди вже вдруге цього року (вперше – навесні) вимагали ремонту дороги та будівництва об’їзної для важковагового транспорту лісогосподарників. На місце події виїжджали керівники району – голова Рожнятівської РДА Василь Рибчак і голова Рожнятівської райради Назарій Іванів, а також правоохоронці та вичерпали соціальну напругу.

За інформацією голови Ясенської сільської ради Володимира Вагилевича, найбільше, що можна у цій ситуації вдіяти напередодні зими, – підсипати дорогу і грейдером вирівняти її. “Годі знайти підрядників для місцевих доріг, а для державної — тим більше. Ніхто не хоче мати справу з державним фінансуванням, – зазначив сільський голова. – А будівництво об’їзної дороги для важковагового транспорту, на мій погляд, нереальне. Адже на тій території Осмолодська сільська рада вже виділила людям земельні ділянки для індивідуального будівництва, а також зведено приміщення магазинів”.

Своєю чергою, журналісти “Галичини” з’ясували, що людське збурення в Ясені відбулося неочікувано, а приводом до невдоволення горян стала ДТП з участю лісовоза однієї з недержавних лісогосподарських фірм.

За неофіційною інформацією, через недбалість водія, який на кілька хвилин зупинив лісовоза і зайшов до магазину, некерований важковаговик самотужки покотився дорогою і зупинився лише тоді, коли, зніс ворота в одному із сільських обійсть. Ніхто в ДТП не потерпів.