rejkovyj_avtobus

Як стало відомо нашому інтернет-виданню, причиною таких змін у русі приміських поїздів стали ремонтні роботи, які ведуться на залізничній дорозі цього сполучення. Ремонтні роботи передбачають забезпечення підготовки залізничного полотна для експлуатації рейкових автобусів. Слід відмітити, що на сьогодні в Україні експлуатується вже більше 20 рейкових автобусів, в тому числі і кілька на Львівській залізниці.

Довідка:

Рейковий автобус — рухомий склад європейського зразка. У Європі приміські пасажирські перевезення на невеликі відстані практично повністю здійснюються «залізничним трамваєм», бо приміське сполучення, яке базується на використанні рейкових автобусів, економічно ефективніше. Незважаючи на свою компактність (два-три вагони), цей рухомий склад може перевозити до 600 пасажирів, розвиваючи швидкість 110—160 км/год. Тим паче, що він за лічені секунди набирає швидкість і легко гальмує, як і електропоїзд. А це — вагомий аргумент у приміському сполученні.

У великих містах рейковому автобусу не зашкоджують затори. До того ж, це один із екологічних видів транспорту, а витрати на його обслуговування і утримання менші, ніж для дизель-поїздів.

Українські залізниці перейняли європейський досвід і в 2004—2005 рр. почали впроваджувати в приміському сполученні польські рейкові автобуси. Вони стали справжньою знахідкою на малодіяльних ділянках. Один «залізничний трамвай» замінив кілька дизель-поїздів та «мух» (так у народі називають два-три вагони, які транспортує маневровий локомотив ЧМЕ3). Тобто, для залізниць (нині це Львівська, Південна та Південно-Західна) рейкові автобуси стали прогресивним засобом для перевезення людей на не електрифікованих віддалених дільницях колії, які знаходяться в малонаселених місцях і найближчим часом не будуть електрифіковані.