На Прикарпатті молодь Донбасу руйнуватиме міфи російської пропаганди
Захід вдалося організувати завдяки Всеукраїнській молодіжній організації «Студентське братство», за підтримки керівництва облдержадміністрації та за сприяння департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За словами Уляни Ковальчук, члена правління ВМГО, проект здійснюється у рамках програми «Школа волонтерства та громадської активності». За час її реалізації вдалося охопити близько п’яти тисяч студентів та учнів шкіл окупованих територій Донбасу, зокрема Донецької, Луганської областей і понад 80 навчальних закладів. Метою поїздки найактивніших юних волонтерів на Івано-Франківщину стало бажання відчути незламний дух людей, котрі боролися за незалежність та волю рідної країни, перейняти національні традиції святкування Різдва і розвінчати міфи про воїнів Української повстанської армії, які свого часу активно поширювалися серед населення Сходу України.

Кожен учасник проекту має змогу особисто поспілкуватися з головними героями фільмів «Війна Мирослава Симчича», «Я і є вона», «Загадка Норильського Повстання», а опісля передати свої враження та думки глядачам кінохронік у східних областях, тим самим переконливо розвіяти міфи про вороже ставлення населення Західної України до представників інших регіонів.

На Прикарпатті молодь Донбасу руйнуватиме міфи російської пропаганди

Як зазначив керівник департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігор Дебенко, проект в такому форматі реалізується не вперше. Обласна державна адміністрація завжди підтримує проведення заходів, спрямованих на єднання нації, адже країна у нас одна. «Власне, назва акції є досить влучною, позаяк міфи російської пропаганди, функціонуючи в інформаційному просторі, зазвичай діють на шаблонному рівні, формують відповідні стереотипи та персоніфікації, – прокоментував Ігор Дебенко. – Те, що дітки сьогодні завітали до нашого краю, дає їм змогу цікаво провести свята, ознайомитися з національними традиціями та культурною спадщиною Прикарпаття, переосмислити події, що відбувалися в країні, збагнути те, що в нас живуть такі ж дружньо налаштовані люди, як і в будь-якому іншому регіоні країни».

На Прикарпатті молодь Донбасу руйнуватиме міфи російської пропаганди

Нагадаємо, що 3-10 січня в рамках благодійної акції «Різдво в Карпатах» на Івано-Франківщині перебуває також близько тисячі дітей із Донецької, Луганської, Харківської, Миколаївської, Херсонської областей, які приїхали на відпочинок на Прикарпаття.