За словами обласного онколога Володимира Романчука, основне завдання медиків – усіма можливими і доступними методами зменшити рівень смертності та максимально продовжити тривалість життя хворих на онкопатологію, що залежить від віку, статі, локалізації, виду пухлини, а також вчасності її виявлення.

Як зазначалося на колегії, в 2013 році в Україні померло від раку 82 959 осіб, в Івано-Франківській області цей показник становить 2212 осіб. Станом на 1 січня 2014 року в області перебуває на обліку 21 819 осіб, з них більше 5 років – 12 396.

«В основному на рак хворіє населення віком від 50 та більше років, – зазначає спеціаліст. – Від знань лікарів первинної ланки, онкоспостереженості та вміння виявити онкозахворювання на ранніх стадіях залежить, як довго проживе людина і чим їй зможе допомогти високоспеціалізований заклад. Провідну роль відіграють також повноцінні онкопрофілактичні огляди, адже до 40% злоякісних новоутворів належать до візуальних локалізацій раку».

Стосовно питання організації допомоги потерпілим в антитерористичній операції  на сході держави головний спеціаліст ДОЗ ОДА з епідеміології Марія Бойко повідомила, що в області станом на 25 листопада перебуває 2630 осіб, переселених з АР Крим та південно-східних областей України, з них 2333 – з Луганської та Донецької областей, та 297 осіб з АР Крим. За медичною допомогою звернулась 1821 особа, серед яких – 1007 дітей. Усі взяті під нагляд закладами охорони здоров’я області.

Неофіційно в області перебуває ще близько 4 тисяч людей.

Станом на 20 листопада всього поранених 170 осіб, з них 160 жителів області та 10 з інших регіонів. У медичних закладах області отримали медичну допомогу стаціонарно 117 осіб, а саме: 55 – з пораненнями, 62 – із загостреннями хронічних захворювань. Амбулаторно надано допомогу 106 особам.

Основними медичними проблемами головний епідеміолог називає відсутність місцевих програм лікування та реабілітації учасників АТО, адекватного санаторно-курортного лікування поранених та їх членів родин, а також реабілітаційного оздоровлення поранених та військовослужбовців з хронічними захворюваннями.