10 січня на базі Буковецької ЗОШ І-ІІ ступенів Верховинської районної ради Івано-Франківської області відбулося відкриття Зимового навчально-тренувального збору юних рятувальників Всеукраїнського дитячого руху «Школа безпеки» «Буковець – 2017», пишуть Версії з посиланням на Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Світлина від Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Захід організовано Координаційною радою ВГДР «Школа безпеки» за сприяння ДСНС України, Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, Департаменту освіти і науки Івано-Франківської області та Верховинської райдержадміністрації.

Світлина від Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Цього року у Зборі беруть участь понад 200 дітей з 12 регіонів України, 19 команд – Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської, Херсонської, Тернопільської, Миколаївської, Чернівецької, Вінницької, Рівненської, Івано-Франківської областей.

Юні рятувальники протягом 6 днів відпрацьовуватимуть вміння та навички дій при надзвичайних ситуаціях у зимовий період, надання домедичної допомоги. Змагатимуться у командному та особистому заліках, а також здійснять сходження на гору Писаний Камінь та урочище Терношори, ознайомляться з народними традиціями Гуцульщини.

Рятувальники гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України в Івано-Франківській області провели для учасників показові виступи з проведення рятувальних робіт на гірсько-лижних схилах у зимовий період та надання домедичної допомоги.

Далі за програмою відбулися навчально-тренувальні заняття, майстер-класи та тренінги для учасників з техніки та тактики гірських сходжень, пересування по снігу (рух в зв’язках, рух з льодорубом, рух по складному рельєфу та вибір маршруту, наведення перил на сніжних схилах); робота з лавинними датчиками, пошук та транспортування постраждалих у лавинах, надання домедичної допомоги при травмуваннях, переохолодженні та обмороженні.