100_2842.JPG

Це вже другий пам’ятник опришкові у його рідному селищі. Перший – погруддя Довбуша з топірцем – було відкрито у травні 1971 року при в’їзді до Печеніжина з боку Коломиї.

 

Новий постамент Олексі встановили перед Історико-краєзнавчим музеєм, який носить його ім’я.

 

Ідея встановити ще один пам’ятник Олексі Довбушу у Печеніжині виникла у завідувача філією Історико-краєзнавчого музею Івана Котіва.

Взявся за виготовлення пам’ятника опришкові скульптор Олексій Бондаренко з села Рунгори, роботи якого прикрашають не тільки Прикарпаття та Україну, а й різні країни світу. Кілька мішків піску й цементу та творча праця майстра – і за тиждень Довбуш був уже готовим.

На відкриття пам’ятника Олексі Довбуша, не зважаючи на дощову погоду, зійшлося чимало людей. Музейники до такої святкової дати підготували сувенірну продукцію: футболки із зображенням Олекси Довбуша, календарі, буклети та пам’ятку відвідувача їхнього музею.

 

Завфілією Іван Котів зазначив, що для селища встановлення пам’ятника є ще однією історичною подією вшанування славетного месника Олекси Довбуша, який сім років із опришківським загоном боровся за волю закріпаченого народу.