http://www.varianty.net/thumbnails/440x275/f5a11cdaf0771d4d5cdce3cf1bfa9979.jpg

 

Про це сьогодні, 5 вересня, на прес-конференції повідомив депутат Львівської міськради Роман Грицак, передає кореспондент Варіантів.

 

Проект меморіалу Стрілецької Слави розроблений скульптором Василем Яричем та архітектором Орестом Скопом. Пам’ятник виготовили у Львові, а сьогодні вже розпочався його монтаж у Болехові.

 

Меморіал встановлять біля пам’ятника письменниці Наталії Кобринській. Там же планується увіковічнити художника-баталіста, автора проекту прапора Українських січових стрільців Івана Іванця. Початок урочистостей – об 11.00.

 

Заплановано презентацію книжки Романа Коваля “Шевченкіана Михайла Гаврилка” та показ документального фільму “Стеком і шаблею” (режисер – Володимир Бондаренко).

 

Довідка: Михайло Гаврилко народився 8 вересня 1882 року на Полтавщині. Під час Першої світової війни Михайло Гаврилко у складі УСС брав участь у боях проти військ Російської імперії, а на початку 1920-х років воював як отаман на Полтавщині. На полях битв вправно володів зброєю, в мистецькому просторі його головним знаряддям був стек — дерев’яний інструмент скульпторів.

В 1920 році, червоноармійці живцем спалили Гаврилка у топці поїзда.