rizdvo

Цього року на етнофестиваль запрошені актриса Ольга Сумська, актор Віталій Борисюк, телеведуча Соломія Вітвіцька, співачки Наталія Валевська та Наталія Бучинська, розповіли у творчій групі artPRoUA, пишуть Відомості.

Знаменитості поміряються кулінарними навичками і вміннями в конкурсах “Кращі гуцульські вареники” і “Краща кутя Святого Вечора”. А також навчаться майструвати Дідух — сімейний оберіг, популярний у наших предків на західній і центральній Україні.

“Раніше я ніколи не робила Дідух, — зізнається телеведуча Соломія Вітвіцька, — в нашій родині не було такого звичаю. Хоча ставити в будинку красиво зроблений сніп з пшениці, увінчаний стрічками, мені здається чудовою традицією. В Яремчі ми з чоловіком із задоволенням пройдемо майстер-клас і змайструємо свій перший справжній український дідух. Коли я подорожувала по Грузії, то бачила, як там в будинках ставлять щось подібне нашому Дідуху — пов’язані гілки і поліна”.

Цього року більшість розважальних акцій на фестивалі скасовані. Замість цього запланована молитва за мир в Україні та благодійний аукціон на підтримку проекту “Збережемо скарби разом”. Лотами на аукціоні стануть копії реставрованих в рамках цього проекту картин та ікон. Зібрані кошти підуть на подальшу реставрацію творів українського мистецтва.

Також організатори твердо впевнені, що потрібно цінувати національні традиції та обряди, а також нашу неперевершену кухню і моду. Тому запропонували всім гостям прибути у вбраннях з елементами українських орнаментів або державної символіки. Ольга Сумська вже приготувала вишиванку від київського дизайнера. Вона вишита спеціальними нитками, здатними змінювати колір. Ольга каже, що на ній сорочка набуває зеленуватого відтінку. Соломія Вітвіцька любить українські віночки з квітів і сучасні речі з національною символікою або орнаментами. Співачка Наталія Бучинська — сукні з вишивкою бісером від львівських майстрів.