Понад 70 жителів не пропускають машини та автобусу, вимагають приїзду керівництва Рожнятівського району та керівництва ДП «Івано-Франківський лісгосп», щоб вирішувати питання безпеки громадян села при русі автотранспорту.

Основана вимога протестувальників – обмеження руху лісовозів, ремонт дорожнього покриття, а в перспективі – будівництво об’їзного шляху повз село Ясень.

За словами сільського голови Ясеня Віктора Рараговського, траса Калуш – Осмолода є промисловою дорогою і, одночасно, центральною вулицею села – Вагилевича.

«При вирубці і заготовці лісу машини з деревами їздять через центр села, – каже Віктор Рараговський. – Лісовози не призначені до проїзду по асфальті – вони всюдиходи, їздять по горах, по заболочених місцевостях, набирають на себе багато лісу, а рухаючись по асфальту – знищують покриття та загрожують безпеці людей».

Проблема з перевезенням лісу через територію села постала вже давно. Мешканці Ясеня неодноразово зверталися у різні інстанції, але кажуть, що проблема не вирішується через плани промислової вирубки.

«У селі є знак про обмеження швидкості до 20 км/год, а лісовози їздять по 50-60 км/год, – каже Віктор Рараговський. – Перше, чого вимагає громада села – це безпека: щоб лісовози не перевищували швидкість, набирали вантаж, який відповідає можливостям авто, щоб по асфальту їздили відповідні машини, які призначені до руху по асфальту».