Про це пише Тисменицька районна газета “Вперед.

“Наші жінки повинні родити “вдома”.”Вдома” — означає у місцевому пологовому, а не в обласному, — так в один голос говорять головний лікар Лисецької ЦРЛ Тарас Скоропад та завідуючий акушерсько-гінекологічним відділенням лікарні Віталій Семенчук.

Напередодні урочистого відкриття у пологовому відділі акушерсько-гінекологічного відділення завершився ремонт, точніше — підведення у палатах електрики для підключення модерних німецьких ліжок.

Тим жінкам, хто ще пам’ятає панцирні ліжка, що провисають під вагою тіла, ці видалися б фантастикою.

Комфорт і затишок для майбутньої мами розпочинається уже з приймальної кімнати. Тут тепло, чисто, у санвузлі враховані всі потреби майбутньої породіллі, є душова.

Ще більше тішить передпологова палата. Тут жінка може не лише пасивно лежати-відпочивати, а й займатися рекомендованими фізичним вправами — є шведська стінка з пристосуваннями для вагітної, великі гумові кулі. Навіть спеціальний стільчик зконструйований так, щоб, сидячи на ньому, вагітна не травмувала дитя своєю вагою. Палата обладнана кардіотокографом, який вимірює серцебиття плоду, визначає тонус майбутньої породіллі.

Сучасним, переважно імпортним, устаткуванням облаштована палата інтенсивної терапії. Тут встановлений інкубатор, що створює маляті умови, наближені до ідеальних; наркозно-дихальний апарат, який в разі потреби допомагає дитині (а навіть і мамі) дихати; інфузомат для дозування ліків; багатофункційний реанімаційний столик. Тобто тут готові надати допомогу новонародженому ніяк не гірше, ніж в обласному пологовому будинку.

Справжній домашній затишок панує у післяпологових палатах сумісного перебування матері й дитини. В такій кімнатці є ліжко й для тата. В цих палатах встановлені умивальники — холодна-тепла вода, повивальні столики, тумбочки. У “віп-палаті” — навіть душ.

До речі, керівництво лікарні дякує за виділені при сприянні райради та райдержадміністрації з обласного бюджету 300 тисяч гривень на вікна та помічникам з Німеччини і США, які через обласну організацію Червоного хреста передали в лікарю достатню кількість ліжок з пультами керування. Німецькі — у пологових палатах, а американськими оснащені палати гінекології, встановлять їх і в інших відділеннях ЦРЛ.