Перший такий інцидент трапився 20 січня, коли через крадіжку металевих елементів в основі опори на полонині Бабіївка, в районі гори Ігрець, під дією вітру впала велика 25-метрова металева опора. Тоді через погіршення погодних умов енергетики не змогли її відновити. А потім, коли вже отримали доступ до місця події, виявилося, що за цей час зловмисники практично розпиляли повалену опору, розікрали металеві елементи та встигли взятися за демонтаж сусідньої, відкрутивши частини її основи, пишуть Версії з посиланням на Репортер.

«Ми планували уже в квітні подавати напругу на лінію 110 кВ Яворів-Ільці, яка має забезпечити Верховинщину надійним електропостачанням, – розповідає технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. – Однак через дії невідомих зараз це переноситься на кілька місяців».

В обленерго зазначають, якби такий інцидент стався, коли лінія була під напругою, весь Верховинський район на невизначений термін залишився б без світла.

Наразі, щоб відновити пошкоджені опори, треба провести їх демонтаж, замовити та закупити нові конструкції, доставити їх у це важкодоступне місце та встановити. Це справа не одного місяця.

«Горяни постійно скаржаться на погану якість напруги та часті вимкнення електропостачання через зношеність електромереж, – додає Олег Сеник. – Однак, коли ми пішли їм назустріч і всупереч фінансовим труднощам та кризі, провели таке масштабне будівництво електролінії, вони самі, своїми ж руками, перешкоджають її відкриттю».

Представники обленерго уже звернулися в правоохоронні органи для пошуків зловмисників, але просять мешканців Верховинщини долучитися до цього процесу та допомогти знайти злодіїв.