Сьогодні, 6 лютого, виставкова зала Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України була заповнена вщерть. Воно й дивно, адже до огляду шанувальників образотворчого мистецтва пропонується біля 100 оригінальних композицій яскравого представника покоління шістдесятників, незламного борця за незалежність України, багаторічного політв’язня, Заслуженого художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Опанаса Заливахи, пишуть Версії.

На відкритті виставки було презентовано новий ґрунтовний альбом творів художника, надрукований видавництвом “Лілея НВ”. Власне, видавець Василь Іваночко (за допомоги мистецтвознавця Мирослава Аронця) і був ініціатором та організатором цієї виставки.

«В альбомі представлені 200 робіт. Частина робіт з трьох музеїв – “Музею визвольних змагань”, що знаходиться на вулиці Тарнавського в Івано-Франківську, “Музею мистецтв Прикарпаття” та “Українського музею Нью-Йорку”. Щодо останнього, то я шукав роботи Заливахи з тієї виставки, яку свого часу підбили його зробити в Лондоні наші чиновники. Він відвіз туди сорок своїх робіт, а чиновники йому потім сказали, що тими роботами він має оплатити виставку. В такий спосіб художника обікрали. Мені вдалося знайти дев’ять картин (з тих сорока)  в нью-йоркському музеї. Інші всі роботи – це роботи з приватних колекцій. Основу експозиції склали картини з колекції Миколи Боринського.

Окрім проведення цієї виставки та видання альбому у мене є ще інша мета – відкриття в Івано-Франківську музею Опанаса Заливахи», – роповів «Версіям» Василь Іваночко.

Василь Іваночко

З відкриттям виставки присутніх привітали голова НСХУ Микола Якимечко, заступник голови ОДА Ігор Пасічняк, заступник міського голови Олександр Левицький, видавець Василь Іваночко, мистецтвознавець Мирослав Аронець.

Окрасою події став виступ бандуриста, кобзаря, Заслуженого артиста України Тараса Компаніченка з Києва.